یکشنبه, 11 شهریور 1397 - 15:37

سئو و بازاریابی محتوا شریکند، نه رقیب / چند توصیه حیاتی برای سئو SEO سایت

همه می دانند که بهینه سازی موتور جست وجو در راهکارهای بازاریابی دیجیتال حیاتی است، اما مسئله ای که بعضی افراد از یاد می برند، این است که رتبه بندی جست وجو صرفا با تولید محتوای عمومی و وبلاگ نویسی آزادانه ارتقا پیدا نمی کند.

حتما ببینید: ارزش آفرینی با کلمات حرفه ما است.

اگر می خواهید در صفحه نتایج موتور جست وجو سرآمد باشید، لازم است که بهینه سازی موتور جست وجوی (SEO) با یک برنامه راهبردی بازاریابی محتوا ترکیب شود. به هنگام دنباله روی از یک برنامه مشخص، لازم است از اینکه نتایج کارتان را به درستی می سنجید و دنبال می کنید، اطمینان حاصل کنید تا متوجه شوید چه کار هایی موثر واقع می شوند .

خب، چطور آن را انجام می دهید؟

سایت«مشتری بعدی تان را فراهم کنید» از تکنولوژی UBM ، اخیرا یک اطلاعات نگاشت تهیه شده توسط موسسه بازاریابی محتوا را مورد توجه قرار داده است که به مقایسه سئو با بازی تخته به نام سرنخ... که یک بازی برپایه روش آزمون و خطاست، می پردازد. متاسفانه، این شیوه استفاده شده برای بررسی سئو معمولاً به معیار های ثابتی منتهی می شود که هیچ بینشی نسبت به مسیر رسیدن به برنامه ی راهبردی بازاریابی محتوا در اختیار ما قرار نمی دهد.

مطلب مرتبط: اصول سئو برای نویسندگان و کپی رایتر ها / نکاتی درباره میزان تأثیر گذاری سئو

مراحل مدیریت چالش های سئو

در این زمینه چند مرحله وجود دارد که می توان به واسطه آن ها به راحتی محتوای جدید و قدیمی را بهینه سازی نمود و در موتور جست وجو، پیش روی یک کسب و کار را تضمین کرد.

مرحله 1: سئو و بازاریابی محتوا را به عنوان شریک ببینید، نه رقیب.

در وهله اول، مهم است محتوایی انسانی همراستا با شخصیت فردی باشد و در واقع از سوی خوانندگان تایید شود. گرچه این روش به تنهایی برای جای گرفتن در جست وجوی اول گوگل کافی نیست. هنگامی که یک طرح کلی از موضوع خود مشخص شود، لازم است موارد دیگری نیز در نظر گرفته شود.

• هدف بهینه سازی کدام کلمه یا کلمات کلیدی است؟

• لینک شدن با کدام منابع داخلی و یا خارجی اهمیت دارد؟

• از کدام تصاویر یا فیلمی برای پشتیبانی استفاده خواهد شد؟

• پس از انتشار محتوا برنامه بهینه سازی محتوا به چه ترتیبی است؟

اگر درک این موضوع که این مورد جدایی ناپذیر میسر گردد، مطمئنا نتایج عالی خواهند بود.

مرحله 2: به واسطهSEO audit، نشانه های حیاتی جمع آوری می شوند

معمولا یکی از جوانبی که در مقوله موتور جست وجو نادیده گرفته می شود، جنبه فنی است.

تحقیق بر روی کلمات کلیدی و توجه به کلمات و عبارات بسیار مهم است. اما اگر وب سایت مشکل فنی داشته باشد، محتوای آن نمی تواند به بهترین نحو شایستگی خود را نشان دهد.

این نشانه ها می توانند شامل:

• مشکلات دامنه

• بک لینک های بدون هدف و دردسر ساز

• خطاهای نمایه سازی

• صفحات و لینک های خراب

• سرعت پایین بارگذاری سایت

انجام ارزیابی فنی سئو برای مشخص کردن مواردی که وب سایت مورد نظر در آنها جای بهبود دارد می تواند بسیار نجات بخش باشد و می تواند درکنار کلمات کلیدی منتخب قابلیت خود را به نمایش بگذارد.

مرحله 3: نمایش محتویات در زمان مناسب

راهبردی وجود دارد. محتوای بهینه سازی شده حول یک سری کلمات کلیدی مشخص قرار دارند، اما آیا واقعاً در یک موتور جست وجو از کلمات کلیدی تعیین شده به موثرترین شیوه استفاده می شود؟

چند توصیه کوتاه و کارآمد:

• وارد کردن کلمات کلیدی در سربرگ ها و پانویس ها، جایی که مناسب باشد

• پخش کردن کلمات کلیدی در سرتاسر متن محتوا

• اطمینان از اینکه کلمات کلیدی در متن جایگزین آمده باشند

• اجتناب از استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در یک متن! لازم است از کلمات کلیدی کمتری استفاده شود. در واقع این کار نتیجه عکس می دهد

مرحله 4: استفاده از ریچ اسنیپت با هدف ارائه تمهیدات بیشتر

اکنون که گوگل پاسخ های دقیق تری را بر روی SERPعرضه می کند، عملاً افراد کمتری روی تبلیغات وب سایت ها کلیک می کنند. در نتیجه، رتبه اول بودن احتمالاً کافی نخواهد بود.

مطلب مرتبط:سئو / باورهای غلط همیشگی

ورود به position Zero ( لینک ابتدایی و سرآغاز لینک ها در صفحه اول گوگل)

Position Zero به عنوان بلوک اسنیپت در بالای صفحه نتایج جست وجوی گوگل قرار دارد. در این باکس، می توان به خلاصه ای از پاسخ هایی دسترسی داشت که پیشتر جست وجو شده اند، برای مثال: یک لینک به یک صفحه، عنوان یک صفحه و آدرس یک صفحه. کتلین بوث نایب رئیس بازاریابی در IMPACT در رابطه با اینکه چرا باید برای رسیدن به position zero بهینه سازی کرد و چگونه می توان به آن دست یافت وارد جزییات می شود.

مرحله 5: استفاده از سلاح مخفی: کارمندان

به هنگام برنامه ریزی برای بهینه سازی محتویات، از کارمندان و همکاران به عنوان ساده ترین روش به اشتراک گذاری غافل نشوید. از آنها بخواهید که لینک ها و مقالات تان را در شبکه رسانه ها ی اجتماعی شان از جمله لینکدین، توییتر و فیس بوک، پست کنند. اگر روابط شخصی یا کاری دیگری خارج از رسانه اجتماعی دارند، می توانند محتوا را به آنها نیز انتقال دهند. هرچه تعداد کلیک ها ، دیده شدن ها و به طور کلی میزان فعالیت ها بیشتر باشد، احتمال اعتباربخشی و مفید شمرده شدن آن توسط گوگل بیشتر است.

اگر بدنبال تیم برای تولید محتوا هستید اینجا را کلیک کنید. تیم تخصصی روزنامه فرصت امروز در خدمت شماست

همه مطالب سایت درباره بازاریابی محتوا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی