چهارشنبه, 13 تیر 1397 - 15:32

7 روش برای تطبیق محتوا با تلفن های همراه

ما دیگر از مرحله ای که قابلیت «موبایل فرندلی» برای ارائه محتوا کافی بود، عبور کرده ایم. حال دیگر باید نیازهای مخاطبان دارای تلفن همراه را در اولویت قرار دهیم. زمان آن رسیده است که از منظر «تلفن همراه در اولویت» به محتوای خود بنگرید. اما وب سایت ها، محتوا و استراتژی ها چگونه باید تغییر کنند تا با این طرز تفکر همگام شوند؟

حتما ببینید: ارزش آفرینی با کلمات حرفه ما است.

در اینجا به چهار روش برای رسیدن به این مهم، اشاره شده است.

1- سرعت را بالا ببرید

در فضای آنلاین، سرعت از اهمیت زیادی برخوردار است، اما روی تلفن همراه، ارزشی دوچندان دارد. طبق تحقیق گوگل، 53درصد افرادی که از تلفن همراه برای مشاهده وب سایت ها استفاده می کنند، صفحه ای را که بیش از 3ثانیه در روند بارگذاری می ماند، ترک می گویند و طبق همان تحقیق میانگین زمانی که صرف بارگذاری کامل صفحه ای آنلاین روی تلفن همراه می شود، 22ثانیه است. اگر شما بتوانید به وب سایت خود تا اندازه ای سرعت بخشید که در 3ثانیه یا کمتر بارگذاری شود، اکثر رقبای خود را از میدان خارج کرده اید. این اقدام به معنای بازدید، علاقه مندی و فروش بیشتر است.

2- از نمایش وب سایت خود روی تلفن همراه اطمینان یابید

به زبان فنی، مطمئن شوید وب سایت تان «پاسخگو» است؛ یعنی، به هر دستگاهی که روی آن اجرا شود عکس العمل نشان می دهد. اکثر تم های جدید وردپرس (WordPress) و پلتفرم های ساخت وب سایت مانند ویکس (WIX)، طوری ساخته شده اند که پاسخگو باشند. اما اگر وب سایتی قدیمی دارید، بهتر است آن را به روزرسانی کنید. برای اطمینان از پاسخگو بودن وب سایت خود، تمامی صفحات را به دقت بررسی کنید، همه فرم ها را پر کنید، صفحات را روی شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، سفارشی فرضی ارائه دهید و پیشنهادی را ثبت کنید. همه این موارد را روی وب سایت امتحان کنید تا مطمئن شوید:

الف) آنها را می توان برروی تلفن همراه اجرا کرد.

ب) اجرای آنها روی تلفن همراه تاحد امکان آسان است.

پس از اینکه این مراحل را پشت سر گذاشتید، از یک نوجوان بخواهید تمام این کارها را دوباره انجام دهد و از وی بازخوردی منصفانه راجع به دیدگاهش دریافت کنید. نسل جوان معمولا دارای درک و در عین حال دید منتقدانه بیشتری نسبت به خوب یا بد بودن یک وب سایت هستند.

مطلب مرتبط:7 راهکار برای بهبود تجربه کاربری در موبایل

3- دسترسی به اطلاعات کلیدی وب سایت را برای کاربران موبایل آسان کنید.

تنها داشتن وب سایتی سریع و با قابلیت نمایش در موبایل کافی نیست. وب سایت شما باید به کاربران تلفن همراه آنچه را که خواهان آن هستند با سرعت بالا ارائه دهد. آنچه کاربران تلفن همراه بیش از همه به دنبالش هستند، از قرار زیر است:

- اطلاعات قیمتی

- مکان های نزدیک به کاربر

- جهت یابی

4- از یک طرح (یا تم وردپرس) که محتوا را به صورت نوار (Tab) نمایش می دهد، استفاده کنید.

اگر با این کار آشنایی ندارید، پلاگین رایگان وردپرس به نام Tabby Responsive Tabs می تواند به شما کمک کند.

5- محتوای خود را برای اسکن کردن و قرار گرفتن در صفحات کوچک قالب بندی کنید.

برخی از راهکارهای مناسب در این مورد، خصوصا برای متون، از این قرارند:

- پاراگراف ها را کوتاه نگاه دارید (هر پاراگراف از پنج خط تجاوز نکند).

- از موردبندی نقطه ای استفاده کنید.

- از عناوین فرعی (زیرعنوان) استفاده کنید.

- متن را با استفاده از تصاویر و در بازه های 300 تا 400 کلمه ای، بخش بندی کنید.

- از استفاده زیاد از فضای خالی ابایی نداشته باشید.

- از حروف بسیار خوانا استفاده کنید.

- از حروف تیره روی پس زمینه سفید استفاده کنید.

- حداقل سایز حروف را 12 قرار دهید.

6- محتوای خود را در قالب های مختلف ارائه دهید.

کاربران تلفن همراه متون را خواهند خواند، اما بسیاری از دیگر قالب های محتوا استقبال خواهند کرد؛ برای مثال، ویدئو، ابزارهای اینترکتیو، اینفوگرافیک و یا اسلاید. شما می توانید 20درصد از محتوای متنی را که بیشترین بازدید و سود را دارد شناسایی و آن را به ویدئو تبدیل کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

7- محتوای خود را مختصر نگاه دارید.

محتوای طولانی از حوصله کاربران تلفن همراه خارج است. این افراد معمولا از اختصار استقبال می کنند. یکی از راه های اختصار، بیان خلاصه موضوع است. این خلاصه می تواند پاراگرافی در اول یا حتی در آخر متن باشد. راه دیگری که از طریق آن می توانید محتوای خود را برای کاربران تلفن همراه خلاصه کنید، این است که آن را در قالب باکس های پاسخ قرار دهید (منظور قطعات محتوایی هستند که گاه در صدر نتایج جست و جو نمایان می شوند و هدف شان پاسخ به سؤال به خصوصی ست که فرد آن را جست و جو کرده است).

نتیجه گیری:

شاید وسوسه شوید برخی از این تکنیک ها را به بهانه سخت بودن کنار بگذارید، اما به این نکته توجه کنید که در حال حاضر تعداد بازدیدکنندگانی که از تلفن همراه استفاده می کنند، رو به افزایش است. اگر کسب و کار شما در سطح محلی فعالیت می کند، این تعداد بالاتر نیز می رود، زیرا بسیاری از جست وجوهایی که از طریق تلفن همراه انجام می شوند، به موقعیت جغرافیایی بستگی دارند. به عبارت دیگر بهینه سازی محتوا برای تلفن همراه کار زیادی می برد، اما بیشتر افراد در حال حاضر با استفاده از تلفن همراه وارد وب سایت ها می شوند و به زودی تعداد آنها افزایش خواهد یافت. نادیده گرفتن بازدیدهای تلفن همراه و کاربرانی که از این راه از وب سایت ها بازدید می کنند، به کسب وکار شما صدمه خواهد زد.

مشخص نیست که این صدمه تا چه میزانی خواهد بود، اما اگر بهینه سازی محتوا بتواند حتی 10درصد درگیری افراد با محتوای شما را افزایش دهد و از این راه منجر به افزایش فروش شود، آیا راهکار بهینه سازی در جهت «تلفن همراه در اولویت» هزینه اولیه را جبران خواهد کرد؟ شاید حتی راهی سودآور نیز باشد؟

اگر بدنبال تیم برای تولید محتوا هستید اینجا را کلیک کنید. تیم تخصصی روزنامه فرصت امروز در خدمت شماست

همه مطالب سایت درباره بازاریابی محتوا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی