چهارشنبه, 09 خرداد 1397 - 13:29

14 اپ ضروری برای رستوران دارها / رستوران داری حرفه ای در عصر دیجیتال

به قلم: ایوان ویدجایا

همان طور که می دانید رستوران داری یک کسب وکار 24 ساعته است. مدیریت تمام وقت یک واحد کسب وکار بی تردید زحمت های خاص خود را دارد. با این حال زندگی در عصر دیجیتال فرصت مناسبی برای مدیریت بهینه کسب وکارها فراهم آورده است. در زمینه رستوران داری نیز امکان اداره بهینه امور با استفاده از تکنولوژی های نوین فراهم شده است.

در ادامه فهرستی از اپ های کاربردی در زمینه مدیریت رستوران در عصر دیجیتال ارائه می شود. هدف اصلی از تهیه این فهرست آسان سازی فرآیند رستوران داری به صورت 24 ساعته است. اجازه دهید نگاهی به این فهرست بیندازیم.

1- Orderly: اجرای دقیق امور به سادگی هرچه تمام تر

این اپ همه چیز را در رستوران ما منظم و دقیق اجرا خواهد کرد. از جمله خدمات بی نظیر اپ Orderly حسابداری، فهرست سازی و بررسی هزینه های جاری است. نکته مهم اینکه تمام این فرآیندها از طریق یک اپ پیگیری می شود. در زمینه بررسی فاکتورهای فروش فقط از آنها عکس بگیرید و بقیه کارها را به این اپ فوق العاده بسپارید. نتیجه نهایی شامل درآمد کل در کمترین زمان ممکن به صورت یک عکس حاوی جدول برای شما ارسال خواهد شد. مزیت اصلی Orderly طبقه بندی ویژه فهرست هاست.

براین اساس هدف اصلی در تهیه فهرست ها سهولت دسترسی کاربران خواهد بود. در کنار اینها تیم فنی Orderly در زمینه تهیه لیست قیمت ها با آنالیز میزان هزینه مواد اولیه نیز هوشمندانه عمل کرده است. در آخر نیز باید به سیستم محاسبه سود رستوران ها اشاره کرد. براساس سیستم Orderly رستوران ها دیگر هیچ نگرانی پیرامون ضررهای ناشی از بی ثباتی بازار نخواهند داشت.

مطلب مرتبط: چند پیشنهاد کم هزینه برای رستوران‌ دارها / رستوران‌ داری به سبک پارتیزانی

2- DineTime: مدیریت هوشمند رزروها

DineTime یک اپ تخصصی در زمینه مدیریت فهرست رزرو رستوران هاست. این اپ در دو نسخه مخصوص رستوران ها و مشتریان ارائه شده است. براین اساس علاوه بر مدیریت درخواست ها از سوی رستوران، مشتریان نیز امکان آگاهی از ریز قیمت ها و صندلی های موجود را خواهند داشت. مزیت اصلی این اپ امکان هماهنگ سازی آن با سایر اپ های موجود در بازار به منظور کسب سرویس های بیشتر است.

3- Feedly: شبکه اجتماعی ویژه رستوران ها

این اپ به کاربران گوشی های هوشمند امکان مطالعه آخرین اخبار پیرامون صنعت غذا و رستوران، ترندهای داغ و سایر اطلاعات مفید را می دهد. در واقع Feedly به صورت یک شبکه اجتماعی ویژه رستوران ها درآمده است. براین اساس می توانیم با عضویت و فعالیت مناسب در این رسانه علاوه بر ارائه اطلاعات مفید به کاربران بر تعداد مشتریان مان نیز بیفزاییم. این اپ در دو نسخه ویژه IOS و افزونه گوگل کروم ارائه شده است.

4- 7Shifts: تعامل با نیروی انسانی به شیوه نوین

این اپ در زمینه مدیریت کارمندان رستوران کمک شایانی به مدیران می کند. براین اساس فرایندهای قدیمی و کاغذبازی های دردسرساز رستوران ها اکنون به لطف 7Shifts به صورت کاملا الکترونیکی و سریع صورت می پذیرند. این اپ تمام ابزارهای لازم جهت مدیریت برنامه رستوران و تعامل با نیروی انسانی را از طریق گوشی های هومند اندرویدی در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. به علاوه با استفاده از 7Shifts ارسال مستقیم پیام به پرسنل رستوران نیز امکان پذیر خواهد بود.

5- BlueCart: دیگر محصولات انبار فاسد نخواهند شد

فساد موجودی انبار یکی از دغدغه های همیشگی صاحبان رستوران هاست. اپ BlueCart نیز دقیقا به منظور رفع چنین مشکلی پا به عرصه گذاشته است. براین اساس این اپ با مشاهده منظم میزان موجودی انبار از سفارش بیش از اندازه و به تبع آن فساد موجودی انبار جلوگیری می کند. به این ترتیب سود ما حداکثر شده و میزان خسارت ناشی از فاسد شدن موجودی انبار به شدت کاهش خواهد یافت.

6- FreshBooks: انجام همه کارها به صورت آنلاین

این اپ در عین حال که حجم کمی دارد، کمک زیادی به رستوران داری دیجیتالی می کند. براین اساس با استفاده از آن انجام فعالیت های حسابداری از طریق گوشی های هوشمند امکان پذیر خواهد شد. به علاوه شما می توانید فاکتورها، قبض ها، هزینه های جانبی و خریدها ضروری را به صورت کاملا آنلاین مدیریت کنید.

7- Buffer: مدیریت شبکه های اجتماعی در کمترین زمان ممکن

امروزه فعالیت در شبکه های اجتماعی نقش مهمی در توسعه برند دارد. برهمین اساس اپ Buffer با هدف فعالیت هرچه راحت تر رستوران ها در فضای مجازی وارد میدان شده است. با استفاده از این اپ شما قادر به زمان بندی ارسال مطالب، پاسخ خودکار به کاربران و دریافت اطلاعات دقیق پیرامون میزان جذب کاربران در پلتفرم های مختلف خواهید بود. اگر دائما در حال جابه جایی در شهر به منظور رسیدگی به امور رستوران تان هستید، این اپ بهترین گزینه به منظور مدیریت سریع اکانت های تان در شبکه های اجتماعی محسوب می شود. خوشبختانه این اپ در دو نسخه اندروید و IOS روانه بازار شده است

8- EverNote: یادداشت برداری در محیطی امن

این اپ برای بسیاری از افراد آشناست. کاربرد اصلی اش نیز ذخیره سازی تمام یادداشت ها در مکانی واحد است. این یادداشت ها می تواند شامل فایل های صوتی، ویدئو، عکس و متن نوشتاری باشد. به عنوان صاحب یک رستوران ذخیره سازی یادداشت های مهم در مکانی امن یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. عمل به این ضرورت به کمک سرویس های رایگان EverNote راحت تر از هر زمان دیگری شده است. نکته مهم اینکه کاربران محصولات اپل امکان استفاده از این اپ کاربردی را ندارد. در حقیقت تا به امروز تنها دو نسخه اندروید و ویندوز EverNote روانه بازار شده است.

9- Hootsuite: شبکه های اجتماعی در دستان شما

این اپ تمام اکانت های شما در شبکه های اجتماعی را در یکجا گردآوری می کند. برنامه ریزی پست ها، جست وجوی ترندها، مشاهده آنالیزهای دقیق و مدیریت کمپین های تبلیغاتی با استفاده از Hootsuite در کمترین زمان ممکن مدیریت می شود. به علاوه شما می توانید با تعیین سطح دسترسی کارمندان تان بخشی از فرآیند های مدیریتی را به آنها واگذار کنید. مشکل اصلی در استفاده از این اپ ارائه انحصاری آن برای سیستم عامل IOS است. با این حال شاید مدیریت بهینه شبکه های اجتماعی ارزش کوچ به سوی محصولا اپل را داشته باشد.

10- Outlook و Gmail: دامنه اختصاصی تان را راه اندازی کنید

تاهمین چند سال پیش بسیاری از کسب وکارها از سرویس های مشهور ایمیلی مانند Gmail و Outlook به دلیل محدودیت در تعریف دامنه اختصاصی (عبارت بعد از @ در آدرس ها) استفاده نمی کردند. دلیل اصلی این اقدام نیز جلوگیری از بازتاب چهره شرکت شان به عنوان برندی غیرحرفه ای بود. خوشبختانه امروزه هر دو شرکت گوگل و مایکروسافت دامنه های ویژه کسب وکار را به شرکت ها ارائه می کنند. به این ترتیب امکان استفاده از امکانات گسترده سرویس های این دو غول اینترنتی در کنار بهره گیری از دامنه اختصاصی مهیا شده است.

11- Zenefits: مدیریت نیروی انسانی در کسری از ثانیه

این ابزار با هدف کاهش هزینه های ناشی از مدیریت نیروی انسانی روانه بازار شده است. براین اساس با استفاده از Zenefits علاوه بر برقراری رابطه مستقیم با کارمندان امکان مشاهده سطح عملکرد و مدیریت شان به صورت آنلاین وجود خواهد داشت. خوشبختانه در زمینه مدیریت نیروی انسانی این اپ تقریبا هیچ کدام از نیازهای رستوران دارها را بی پاسخ نگذاشته است.

مطلب مرتبط: رستوران موقت، بازاریابی جدید

12- MailChimp: خداحافظی کسب و کارهای کوچک با مشکلات ایمیلی

این اپ با اختلاف بهترین گزینه برای حل مشکلات ریز و درشت کسب وکارهای کوچک در زمینه سرویس های ایمیلی است. MailChimp با دریافت اطلاعات شما تمام فرآیند ارسال ایمیل های تبلیغاتی و کمپین های بازاریابی برندتان را مورد بررسی قرار می دهد. خبر خوش اینکه استفاده از امکانات این ابزار کاملا رایگان است. همچنین MailChimp در دو نسخه اندروید و IOS عرضه شده که کار را برای کاربران مختلف ساده می کند.

13- Restaurateur: حرکت در امتداد بودجه رستوران

این اپ در زمینه طراحی جدول های دخل وخرج کسب وکارها فعالیت دارد. به این ترتیب با استفاده از Restaurateur می توان همیشه از فعالیت در امتداد بودجه پیش بینی شده مطمئن بود. استفاده از این ابزار برای کسانی که تنها در یک کسب وکار فعالیت دارند، بهترین گزینه به حساب می آید. در حقیقت Restaurateur ابزاری ویژه کسب و کارهای کوچک است.

14- Reviews Trackers:

Reviews Trackers نام یک ابزار ساده و کاربردی است که تمام رستوران دارها باید از آن استفاده کنند. با وارد کردن نام و مشخصات رستوران خود در این ابزار به راحتی از تحلیل های دقیق آن در زمینه وضعیت برندتان در شبکه های اجتماعی اطلاع خواهید یافت. مزیت اصلی این ابزار ارائه اطلاعات دقیق نه در قالب فایل های ویژه ویندوز و کامپیوترهای شخصی، بلکه ارسال شان برای گوشی های هوشمند کاربران است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی