جمعه, 10 آذر 1396 - 17:14

زبان بدن دیجیتالی مشتریان را بفهمید

زبان بدن دیجیتالی کم کم در ادبیات مشتری مداری دیجیتالی جا می افتد و توجه بسیاری را به خود جلب می کند. زبان بدن دیجیتالی به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که مشتری ها به طور آنلاین و در فضای برخط و مجازی انجام می دهند که شامل کارهای مختلفی نظیر مشاهده صفحات وب سایت تا کلیک روی فرم های مختلف می شود. عموما مشتری در فضای مجازی هویت خود را پنهان می کند اما هر رفتاری که نشان می دهد و هر کلیکی که می کند، اطلاعاتی مهم و حیاتی درباره علاقه مندی ها و احساساتش در اختیار شما می گذارد. از این رو لازم است که حتما زبان بدن دیجیتالی مشتریان را بفهمید.

به گزارش بازده، به رغم پیشرفت های دیجیتالی که در ۲۰ سال گذشته صورت گرفته است، از پیشرفت در تجارت الکترونیک گرفته تا پیچیده تر شدن تکنولوژی بازاریابی، معیارهای عملکرد وب سایت در این دو دهه تغییر چندانی نکرده است.

این حقیقت که نرخ تبدیل در این ۲۰ سال در 3درصد راکد باقی مانده، نشانگر این است که معیار نادرستی برای تمرکز و توجه است. شاخص کلیدی عملکرد (KPI) باید به همان روشی گسترش یابد که کانال های دیجیتال، رفتار مشتری، رویکرد خرید و عادت ها تکامل یافته اند، ولی کسب و کارها همچنان به اندازه گیری، ردیابی و مشغولیت با نرخ تبدیل ادامه می دهند، زیرا ساده است.

مشکل اینجا است که نرخ تبدیل، چیز زیادی درباره تجربه واقعی دیجیتال مشتریان مان به ما نمی گوید و درک تجربه  دیجیتال مشتریان از همیشه مهم تر است. ارتباط شفاف و قدرتمندی بین تجربه و درآمد وجود دارد، تا جایی که اکنون تجربه مهم ترین متمایزکننده برند و ایجادکننده ارزش کسب و کار است.

فکر کردن به نرخ تبدیل به عنوان یک سفر، و نه یک اقدام تک، بسیار مهم است. تنها زمانی می توانیم اهداف را شناسایی و شروع به کار کنیم که تجربه  بازدیدکنندگان ما با این اهداف سازگار باشد. اگر این سازگاری وجود داشته باشد، مي توانیم تجزیه و تحلیل زبان دیجیتال بدن مشتریان را از طریق سفرشان آغاز کنیم تا به دیدگاه کلی از تجربه شان برسیم و مواردی را که نیازمند پیشرفت هستند بیابیم.

کلید افزایش نهایی نرخ تبدیل از 3درصد کنونی این است که به این تجربه به چشم ریالی بنگریم. هرچه تجربه  بهتری را برای مشتریان مان فراهم کنیم، احتمال بیشتری وجود دارد که از ما خرید کنند، خواه خرید آنلاین باشد یا حضوری.

راهنمای جدید ما، کشف زبان بدن دیجیتالی به پرسش های اساسی پاسخ می دهد تا شما را قادر سازد یک تجربه  استثنایی و آستانه  رقابتی فراهم کنید. موارد زیر را بررسی کنید:

1- چرا استاندارد موج بعدی تجارت الکترونیک، زبان دیجیتال بدن است؟

2- تبدیل شدن به یک مشتری بالفعل چگونه به سفری تشبیه می شود که تحت تأثیر تجربه است؟

۳- چگونه می توانید رفتار، طرز فکر و نیت افراد را در زمان خرید و جستجوی آنلاین درک و تفسیر کنید؟

۴- پنج طرز فکر الگوهای رفتاری بازدیدکنندگان کدام ها هستند؟

5- طرز فکر چگونه با تبدیل مرتبط است؟

۶- چگونه از هر تعامل دیجیتال، بیشترین استفاده را ببریم؟

۷- زبان دیجیتال بدن چگونه می تواند ارزش واقعی کسب و کار و بازده روی سرمایه گذاری را تعیین کند؟

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی