دوشنبه, 19 شهریور 1397 - 15:19

اشتباه مالی که نباید در تجارت کانابیس (شاهدانه) اتفاق بیفتد

تجارت کانابیس با خیل عظیمی از موانع مالی و حلقه های قانونی روبه روست که جهت دادن به آن ها غیرممکن است و در نهایت با توجه به هزینه های گزاف و پیامدهای درازمدت، می تواند شما را از تجارت خارج کند. در راستای روشن کردن عمق فاجعه، باید اشاره کرد که این صنعت خالی از هرگونه افراد موردتأیید حرفه ی در زمینه مالی مانند حسابداران مجاز و کتابداران است، که می توانند کمک بزرگی برای تسکین و همگام شدن با قوانین سفت و سخت وضع شده در زمان های پرخطر جرائم و مجازات فراهم آورند.

در این جا به چند نمونه از مصطلح ترین مشکلات مالی تجارت کانابیس در این روزها و اینکه چگونه می توان از قربانی شدن در این تجارت در امان بود، اشاره می کنیم.

1. سوءتعبیر و یا نادیده گرفتن IRC (Internal Revenue Code) قسمت 280E

در این قسمت از دستورالعمل های درآمدهای مالیاتی، وابسته به قوانین مصوبه در مجلس ایالات متحده آمریکا (IRC)، بر اساس قانون فدرال مبنی بر مرتبه 1 بودن (Substance I) ماریجوآنا (marijuana)، شرکت های مربوطه از هر گونه کاهش هزینه های معمول تجاری منع شده اند. این دستورالعمل به شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، تنها اجازه کسر از هزینه اقلام فروخته شده (Cost of Goods Sold) را می دهد، که در پی آن، میزان مالیات افزایش چشم گیری می یابد.

مطلب مرتبط: 5 اشتباه مالی ناخوشایند اما رایج در کسب‌و‌کار

در نتیجه شرکت ها باید بادقت و بدون نقض کدهای 280E و IRC 471، حد فاصل میان حساب های هزینه و دریافت را متعادل سازی کنند. در غیر این صورت، یک اشتباه می تواند به مشکلی بسیار بزرگ تبدیل و به جریمه های سنگین و مجازات و یا حتی تعطیلی کامل عملیات منجر شود. بهترین راه برای سر و کله زدن با این قبیل دشواری ها در ادامه ارائه می شود:

•مدارک را با جمع آوری دقیق مستندات شامل رسید ها و راه های اشتراک گذاری، در صحت کامل و به روز نگهداری کنید.

•کاغذهای ماهیانه حسابداری را به طور دقیق نگهداری کنید.

•از حسابداری خبره و حرفه ای که توانایی محاسبات هزینه را داراست و دانش قابل توجهی راجع به قوانین مورد تأیید حسابداری دارد استفاده کنید.

2. شفاف نبودن با سرمایه گذاران و وام دهندگان

برای تعداد زیادی از شرکت های کانابیس، سرمایه گذاران در جان گرفتن دوباره تجارت و به موفقیت رساندن آن نقشی مهم و حیاتی دارند. در نتیجه بسیار ضروری است که سهامداران کلیدی، توجه کنند که آیا شرکت شما با تبعیت کامل از ایالت، قوانین فدرال، IRS (Internal Revenue System) ، OSHA (Occupational Safety & Health Administration) و همچنین مقررات FDA (Food & Drug Administartion) در حالت اجرایی کارآمدی به سر می برد یا خیر.

با این حال، بسیاری از این شرکت های مربوطه موفق به شفاف سازی نمی شوند. یکی از متداول ترین اشتباهات این است که شرکت ها، جمله مربوط به توافق های اجرایی Operating Agreements (LLC) که در آن به تقسیم یک چهارمی مالیات میان سهام داران اشاره می کند را به طور کامل نادیده می گیرند. ناتوانی در انجام این کار باعث می شود که سرمایه گذاران مسئولیتی مالیاتی را به شما اضافه کنند و شما پولی برای پرداخت آن نداشته باشند.

مشکل دیگر زمانی خود را نشان می دهد که شرکت های کانابیس از ارائه و اشتراک گذاری منظم اخبار و گزارشات به روز به سرمایه گذاران خود، خودداری می کنند. کتاب ها، مدارک قانونی و مالی، نظارت های داخلی، روش ها و سیاست های حسابداری و فرم های دولتی شرکت شما باید بایگانی شده و در دسترس باشند تا برای ارائه به حسابرس، سرمایه گذاری و وام دهنده در هر زمان و همیشه آماده باشند. ارائۀ این مدارک برای ارتباط و تعامل با سرمایه گذاران، وام دهندگان و حسابرسان در آینده بسیار ضروری است، با این حال تعداد بسیاری از شرکت های کانابیس این نکته را در نظر نمی گیرند.

در آینده ای نزدیک، زمانی که آماده فروش هستید، از به کارگیری این سیستم در شرکت خود خوشحال و خرسند خواهید شد. این روش به شرکت شما ارزش و اعتبار بیشتری می دهد، باعث تسریع و یکپارچگی روند شرکت می شود، و در نتیجه تلاش های شما پیامدهای غیرمنتظره کمتری را در بر خواهد داشت. اگر برای جمع آوری اسناد بایگانی تا زمان ارائه خدمات صبر کنید، در همان حال نیز از زمان عقب خواهید ماند و انتظار می رود که در اسناد بایگانی شما نقاط تاریک مالی وجود داشته باشد. در نهایت، حسابداری صحیح و منظم، شرایط دسترسی و ارتباطاتی بهتری را برای مدیرعاملان در تعامل با سرمایه گذاران و وام دهندگان فراهم می سازد که در شرکت شما امری مهم خواهد بود.

3. انتقال نادرست از بازار سیاه به بازار قانونی

شرکت هایی که درحال تغییر و خروج از بازار سیاه هستند، عموماً از راه های متعددی که ممکن است آن ها را از تبعیت دولتی و قوانین فدرال خارج کند، آگاهی ندارند. ورود و کار کردن یکباره در یکی از سختگیرانه ترین قوانین وضع شده صنایع در جامعه ای با مالیات پیچیده و محدودیت های بانکی، باعث می شود تجار خود را در مقابل فشار های وارده برای هم راستا ماندن با قوانین و مقررات، کاملاً غیرآماده ببینند. این حالت می تواند بسیار سخت باشد، به خصوص برای شرکت هایی که از ابتدا به درستی قوانین و مقررات را دنبال نکرده اند. حال، برای اولین بار، باید علاوه بر بایگانی کردن ریز اطلاعات مالی و اسناد حسابداری، قانون مداری خود را نیز حفظ کنند.

به همین علت، شما خواستار استخدام شخصی خواهید شد که صلاحیت حسابداری و یا کتابداری و حفاظت و نگهداری از مدارک شما را داشته باشد. همچنین منطقی خواهد بود اگر استخدام شخصی به عنوان مسئول تطابق را در دستور کار خود قرار دهید تا وظیفه پیش بینی در زمینه تبعیت کردن از قوانین دولتی، OSHA، و FDA را بر عهده بگیرد. یک مأمور مالی ارشد Chief Financial Officer (CFO) واجدشرایط می تواند این مسئولیت را قبول کند. همچنین می توان از یک کارمند کاملاً مجزا در این کار استفاده کرد. در هر حال، این افراد باید نکاتی کلیدی که خط قرمز محسوب می شوند را بشناسند. حتی اتفاقی ساده مانند تغییر در ارتفاع حصار مزرعه می تواند به تعطیلی موقت کار بیانجامد و صدها هزار دلار ضرر به بار آورد.

مطلب مرتبط: اشتباهات مالی متداول کارآفرینان

فارغ از جهتی که شما در راستای آن عمل می کنید، از کشت تا برداشت و یا از مرحله ابتدایی ساخت محصول و خرده فروشی آن، ممکن است متوجه نشوید که بر روی یک بمب ساعتی نشسته اید. تا به حال، تعداد بسیار زیادی اظهارنامه مالیاتی دیده ایم؛ همچنین به دفعات IRS در این قبیل مسائل به موفقیت رسیده و مدیرعاملان ناآگاه را با جریمه مالیاتی روبه رو ساخته است. به همین علت، زمانی که حسابرسان به شرکت شما می آیند و در آمدن آن ها هیچ شکی وجود ندارد از آمادگی خود اطمینان حاصل کنید.

با اجرایی کردن این نکات کلیدی و راهنمایی گرفتن از افراد باتجربه در زمینه مالی، شما توانایی هدایت مشکلات خاص این صنعت و تجارتی پایدار و مطیع را که با هدف رشد و توسعه در درازمدت ایجاد شده است خواهید داشت. در عین حال، می توانید از جریمه های گزافی که برای تجارت شما تهدید به حساب می آیند نیز پرهیز کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی