دوشنبه, 22 مرداد 1397 - 15:18

6 دلیل در تایید اینکه مادران، بهترین کارآفرینان هستند

مادر بودن و کارآفرینی نکته های مشترک فراوانی دارند، این بدان معناست که بزرگ کردن بچه ها می تواند شما را به شکل اعجاب آوری برای گرداندن یک کسب و کار آماده کند.

خطاب به تمام زنانی که بچه بزرگ کرده اند، اگر در عرصه کارآفرینی تازه کار هستید، تغییر دادن شرایط شغلی و یا سعی دارید پس از تجربه بچه داری به فضای کاری بازگردید، در مسیر درستی هستید. من خودم در جایگاه مادر سه بچه نوپا و یک کودک پنج ساله می توانم بگویم مادر بودن و رشد و تربیت فرزند بهترین روش آمادگی برای تبدیل شدن به فردی کارآفرین است.

همه ما شنیده ایم که از کسی به خاطر مادر بودن تقدیر و تشکر نمی شود و کاری است که بابت آن دستمزدی دریافت نمی گردد، درست است؟ آن طور که معلوم است، کارآفرینی هم همین است. اگر به دنبال درآمدهای نجومی هستید و نمی خواهید زیاد به خودتان فشار بیاورید، پس برای شروع کردن کسب و کار شخصی خودتان آماده نیستید. با این وجود، درست مثل داستان مادر شدن، این مسئله نباید مانع از تجربه کردن یکی از بزرگ ترین اتفاقات زندگی شود.

در اینجا شش دلیل که نشان می دهند مادران بهترین کارآفرینان هستند، ارائه شده است:

مطلب مرتبط:چرا زنان می توانند کارآفرینان موفقی باشند

1- مادر بی احساس

مادران عادت دارند که خودشان را برای چیزهایی که دوست ندارند، آماده کنند. از پوشک عوض کردن های نیمه شب گرفته تا کج خلقی های بچه ها در وسط فروشگاه، زندگی در جایگاه یک مادر واقعا آشفته است.

ما مادران یاد گرفته ایم که چگونه کنترل خودمان را در شرایط نامطلوب حفظ کنیم و دلیل این مسئله این است که یاد گرفته ایم در اکثر مواقع خودمان را در جایگاه اول قرار ندهیم. ما می دانیم که یک لحظه تا آرنج در مدفوع بچه فرو می رویم و یک لحظه بعد تنها به خاطر یک لبخند کوچک فرزندمان خود را صاحب تمام دنیا می دانیم. ناگهان، به خاطر خواهیم آورد که تمام این تلاش ها و کارهای سخت، ارزشش را دارد.

کارآفرینان نیز تجربیات مشابهی دارند و همواره خود را در شرایط سخت و ناآرامی می یابند. یک روز حس می کنند کسب و کارشان در معرض شکست است، اما بعد از آن، با یک برد و پیشرفت کوچک به یاد خواهند آورد که چرا وارد عرصه کسب و کار شده اند.

2- مسائل کوچک را خیلی بزرگ نکنید

اگر ما مادران، هر بار که فرزندان مان مرتکب اشتباهی می شوند، اوضاع را آشوب کنیم، دیگر نمی توانیم از تمامی چیزهای خوبی که اطراف مان اتفاق می افتد لذت ببریم. ما هرچه سریع تر کثیف کاری ها را تمیز می کنیم، پوشک را عوض می کنیم و کوهی از لباس های کثیف را هموار می کنیم تا به چیزی برسیم که واقعا اهمیت دارد: اوقات خوشی که با بچه های مان سپری می شود.

در جایگاه یک کارآفرین، توانایی متمرکز ماندن بر روی اهداف بزرگ تر، راهی موثر در دستیابی موفقیت است. این مسئله موجب می شود تا زمان بیشتری را صرف ایجاد روابط کرده و بر روی رشد و پیشرفت بلندمدت کسب و کار متمرکز باشیم.

3- هنگامی که خوش می گذرانید، زمان به سرعت سپری می شود

تنظیم برنامه های مختلفی اعم از اوقات استراحت، تکالیف مدرسه، نوبت دکتر، منوی شام و یا هرچیز دیگر، مهارت های مدیریت زمان ارزشمندی را برای مادران به ارمغان می آورد. مادران به سادگی می توانند طی فعالیت های روزمره خویش، کارهای ضروری را از امور درازمدت تمیز دهند، که این موجب بهره وری بیشتر آنها در محیط کار می شود.

برخی اوقات فعالیت ها و اعمال یک فرد کارآفرین صرفا درخصوص سپری کردن امروز و رسیدن به فردا است. دیگر اوقات همه چیز مربوط به طراحی و اجرای استراتژی ای است که پیشرفت و آینده شرکت را متضمن می شود. دانستن نحوه سرمایه گذاری زمانی بخش عمده و مهمی از گرداندن یک کسب و کار موفق و سودآور است.

4- کلاه به شما می آید (وظایفی که متقبل می شوید درخور هستند)

مادران وظایف بسیار زیاد و متنوعی را متحمل می شوند. ما آشپز، پزشک، مشاور، معلم و راننده می شویم. هرچند که ممکن است پیش از مادر شدن چندی از این مهارت ها را داشته باشیم، اما برای ایجاد مهارت های جدید سریعا به یوتیوب مراجعه کرده و به دنبال توصیه اساتید اهل فن می گردیم.

اکثر کارآفرینان مهارت هایی دارند که برای شروع یک کسب و کار مناسب هستند، اما زمانی که واقعا مشغول به مدیریت یک شرکت می شوند، تازه می فهمند که به بسیاری مهارت های دیگر نیاز دارند و باید در زمینه هایی استاد شوند که حتی پیش از این اسم شان را هم نشنیده بودند.

5- این شما نیستید

این خطاب به تازه مادرانی است که کودک شان پدر را به جای آنها انتخاب کرده و خطاب به مادران دیگری که فرزند نوجوانش نمی خواهد در برابر دوستانش او را در آغوش بگیرید. ما برای بزرگ کردن فرزندان مان خون دل خورده ایم و هنگامی که با عدم پذیرش مواجه می شویم، بسیار سخت است که قضیه را شخصی نکنیم، اما مادران به نتایج نهایی فکر می کنند. ما به وقف کردن خودمان ادامه می دهیم، چرا که می دانیم مهر و محبت بی انتظار، عامل تمایز و تفاوت اساسی در تربیت یک انسان خوب است.

این حساسیت در نحوه تجربه کردن رد شدگی در کارآفرینان نیز به چشم می خورد. چه این تجربیات منفی در خصوص شکست ایده های بنیادین شرکت باشد و چه عدم توانایی در تامین سرمایه مورد نیاز، بسیار برای فرد کارآفرین دشوار است که این نتایج مغلوب را معطوف به خود نداند، چرا که همه چیز مرتبط با چیزهایی است که خودشان پدید آورده اند، پس احتمال شخصی سازی مسائل و مشکلات بسیار بالا است.

فارغ از اینکه چند بار و یا چند نفر کارآفرینان را ناامید می کنند، آنها به کار خود ادامه می دهند. چرا؟ چون آنها به واقع اعتقاد دارند که می توانند تغییری ایجاد کنند و به خودشان ایمان دارند.

مطلب مرتبط:چرا کارآفرینان زن سرمایه کمتری دریافت می کنند

6- پول روی درخت رشد نمی کند

ما به عنوان مادر خانواده، فردی هستیم که بودجه بندی های لازم در حوزه خرج کرد خانه را انجام داده و بیشتر مایحتاج خانه را می خریم. تصمیم گیری درست و هوشمندانه مسئله مهم و استرس زایی است. دانستن اینکه چه زمان باید پس انداز کرد و چه وقت می توان ولخرجی نمود، می تواند عامل حیات و بقای خانواده باشد.

اکثر استارتاپ ها با پس انداز و نقدینه صاحبان و موسسان راه اندازی می شوند. این کار موجب می شود که کوچکترین مخارج به تصمیم گیری بزرگی مبدلی شوند. یک کارآفرین باید بتواند بین هزینه های ضروری مورد نیاز برای مدیریت و رشد کسب و کار و هزینه های غیرضروری تمایز قائل شده و تصمیم گیری درستی داشته باشند.

این طور به نظر می رسد که من تمام مهارت هایی را که به عنوان مادر فراگرفته ام در عرصه کارآفرینی به کار می بندم و نتایج فوق العاده هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی