دوشنبه, 01 مرداد 1397 - 15:30

۸ عادت تضمین کننده موفقیت

افراد موفق، عادت های خاصی دارند که موفقیت آنها را تضمین می کند. این عادت ها چه هستند؟

ما نتیجه رفتارهای تکرار شده خود هستیم. ارسطو می گوید: موفقیت یک کنش نیست؛ بلکه یک عادت است.

در زیر، کارآفرینان موفق، یکی از عادت های منجر به موفقیت را ذکر کرده و توضیح می دهند که چگونه آن عادت را در خود نهادینه کنید.

۱- هدف های تان را تصور کنید

لوییس هوز می گوید از زمانی که در دوران دبیرستان ورزشکار بوده است، هدف هایش را به گونه ای تصور می کرده است که انگار اکنون محقق شده اند. حال برای سال هاست که هوز از این تمرین استفاده می کند؛ تمرینی که در حرفه ورزشی او، دستاوردهای کسب و کار او و تلاش کنونی او برای تاثیری عظیم بر جهان از طریق رسانه موثر بوده است.

هیچ راه درست و غلطی برای تصور رویاهای تان وجود ندارد. تنها کافی است زمانی را صبح یا شب در نظر بگیرید، چشمان خود را ببندید و فیلمی را در ذهن خود پخش کنید که وقتی به رویاهای تان دست یافتید، زندگی تان به چه شکل خواهد بود.

این تمرین به مغزتان می قبولاند که شما به هدف نهایی خود دست یافته اید؛ به همین سبب در موعد مقرر، آماده و با اعتماد به نفس خواهید بود.

مطلب مرتبط:عادت های افراد موفق برای حفظ موفقیت

۲- باورهای ذهنی تان را به روز کنید

همه ما باورهایی قدیمی در مورد خودمان در ذهن مان داریم که هرگاه موقعیتی جدید پیش می آید، آن باورها در ذهن ما به صدا در می آید. باربارا کورکوران می گوید که دانش آموز موفقی در مدرسه نبوده است، چرا که هشت سال مداوم، ذهنش باورهای منفی را تکرار می کرده است. اگر این باورهای منفی مدام در ذهن شما پخش شوند، شما آنها را باور می کنید و موفقیت یا دستیابی به هدف تان، دور از دسترس خواهد بود.

باربارا دریافت که این باورهای قدیمی سر راه موفقیت او قرار گرفته اند، بنابراین او عادتی ذهنی در خود ایجاد کرد تا باورهای ذهنی اش در مورد خودش را به روزرسانی کند. باربارا یکی از عمده ترین دلایل موفقیت خود را، به روزرسانی باورهای ذهنی اش می داند.

۳- در عرض پنج دقیقه، باورهای تان را تغییر دهید

تصویرسازی و تعیین هدف ضروری هستند. اما یک تمرین ساده و روزانه می تواند رویاهای تان را به واقعیت تبدیل کند. هر روز پنج دقیقه وقت را در نظر بگیرید. در این پنج دقیقه با فعل های زمان حال، هدف های تان و نتیجه مشخص آن را بنویسید؛ به گونه ای که به آنها دست یافته اید.

مثلا می توانید بنویسید: «ما ۲۵۰۰ مشتری داریم که برای خدمات کپی رایت، ماهانه ۹۹ دلار به ما می پردازند» یا «ما ۳۲ ساختمان را اداره کرده و ماهانه ۱۲۸۰۰۰ دلار درآمد داریم.»

عمل نوشتن و بازنویسی روزانه هدف ها، سیستم عصبی شما را تغییر داده و تمرکز منحصر به فردی ایجاد می کند. این کار به ناخودآگاه شما امکان می دهد که دریابد هر روز روی چه چیزی باید تمرکز کند.

۴- همیشه ۱۵ دقیقه پیش از موعد حاضر باشید

سر وقت بودن، به تنهایی شما را تا حدود زیادی موفق می کند. جاناتان گلیسنکی می گوید که از زمان کودکی خود وقت شناس بوده است و تلاش می کرده تا همیشه زودتر از موعد در همه جا حاضر باشد. او در آن زمان متوجه نشده بود که در واقع با این کار، موفقیت خود در آینده را تضمین می کند.

شعار گلینسکی در زندگی این است: فروشنده بدقول، هیچ گاه چیزی را نمی فروشد. گلینسکی معتقد است که هیچ چیز بدتر از این نیست که در اولین جلسه، دیرتر از موعد مقرر حاضر شوید. از بین بردن تاثیر بد نخستین ملاقات بسیار دشوار است. شما با دیر رسیدن در جلسات می گویید: زمان من مهم تر از زمان شما است. هیچ کس نمی خواهد چنین چیزی را بشنود.

افرادی که این مهارت را ندارند، باید تلاش کنند تا ۱۵ دقیقه زودتر به فعالیت های خود برسند؛ حال می خواهد باشگاه باشد یا قرار شام یا جلسه ای کاری که رویاهای تان را محقق می کند.

با این کار، شما زمانی در اختیار دارید تا اضطراب خود را فروبنشانید و افکار خود را جمع کنید. برتراند راسل می گوید: «در کسب و کار روزمرهی زندگی، سر وقت بودن یک اصل است».

۵- توانایی «نه» شنیدن داشته باشید

همه می خواهند که «بله» بشنوند، اما طرز کنار آمدن شما با «نه» شنیدن، شما را به فرد بزرگی تبدیل می کند.

بسیاری از افراد در طول روز خود را برای جواب مثبت آماده می کنند و نگران هستند که مبادا «نه» بشنوند؛ اتفاقی که اگر بیفتد، ناراحت خواهند شد. وقتی تلاش می کنید تا «نه» نشنوید، انرژی زیادی صرف می کنید که در نهایت به خستگی و عدم موفقیت شما منجر می شود.

شان راولز دریافت که «نه» بخش مهمی از فرآیند دریافت تایید است. بهتر است که با آن روبه رو شوید. راولز به جای آن که از «نه» شنیدن اجتناب کند، خود را برای شنیدن آن آماده کرد. با این کار ترس او از عدم تایید کنار رفت و او به فردی سریع تر، موفق تر و با درآمد بیشتر تبدیل شد.

توجه داشته باشید که تمامی «بله» هایی که می خواهید بشنوید، در دریایی از «نه» ها قرار گرفته اند. برای جواب های منفی که در طول روز می شنوید، یک هدف تعیین کنید. این کار امپراتوری شما را خواهد ساخت.

۶- همه حواس پرتی ها را حذف کنید

آنتوان دو سنت اگزوپری می گوید: «کمال نه در زمانی که چیزی برای اضافه کردن نمانده است، بلکه در زمانی که چیزی برای حذف کردن نمانده است، حاصل می شود».

رویکرد کنی رویتر به زندگی، کسب وکار و پلتفرم نرم افزاری اش در این جمله خلاصه شده است. موارد بسیاری در اطراف ما قرار دارند که حواس ما را پرت کنند. با حذف موارد غیر ضروری، دستیابی به هدف امکان پذیر خواهد بود.

حواس پرتی ها را حذف کنید و خواهید دید که برای افکار عمیقی که زندگی تان را متحول می کند و پیشرفت های اساسی در حرفه خود زمان خواهید داشت.

۷- خودتان را در یک حباب قرار دهید

سوتا پاتل می گوید که وقتی ۱۶ سالش بود، تلویزیونش را دور انداخت و در قیاس با دوستانش که پیرو فرهنگ عامه شده بودند، به نوعی دورافتاده به نظر می رسید. او خود را در حبابی قرار داد و اطرافش را با افراد با انگیزه پر کرد.

مطلب مرتبط:5 عادت روزانه موفق ترین کارآفرینان جهان

پاتل تلاش کرد که در دسته انسان های عادی قرار نگیرد و بر ماموریت بزرگ تر خود تمرکز کرد. گاهی لازم است برای دستیابی به موفقیت، خود را از افراد عادی جدا کنید.

پاتل معتقد است که در نهایت، کناره گیری از انسان های عادی و اولویت دهی به ماموریتی که برای خود تعریف کرده بود، به موفقیت او منجر شد. او توانست با افرادی که خواستار موفقیت او بودند، ارتباط برقرار کند. زمان خود را صرف مواردی کنید که مهم هستند؛ این امر دیدگاه شما به افراد و کسب و کار تغییر می دهد.

۸- روی خودتان سرمایه گذاری و اقدام کنید

موفقیت یعنی آنچه را که دوست دارید، هر روز انجام دهید. برای آنکه موفق باشید، باید بدانید به چه چیزی علاقه دارید، واقعا که هستید و جسارت عمل داشته باشید.

سرمایه گذاری روی خودتان، نیازمند تلاش و اراده است. شما می توانید هرچه که مغزتان را برای آن تنظیم کنید، انجام دهید. اما لازمه دستیابی به اهداف تان، اراده روبه رو شدن با ترس های تان است. ممکن است ترس داشته باشید تا روی خود سرمایه گذاری کنید. اما از آن بدتر، عدم سرمایه گذاری روی خودتان است، چرا که یک روز خواهید فهمید چه هزینه ای برای آن پرداخت کرده اید: فرصت، زمان، یادگیری و قدرت تان را.

تفاوت فردی که اکنون هستید و فردی که مایل هستید شوید، اقدامات شما است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی