جمعه, 29 تیر 1397 - 13:29

مهارت های هنری جایگاه ویژه ای در آینده کسب و کار دارند

مهارت و آموزش در زمینه های هنری باعث می شود سبک فکری افراد برای کار کردن بهتر در فضای کنونی و همچنین آینده دنیای تجارت بهینه شود.

آینده کسب و کار بیش از آشنایی با واقعیت مجازی، ابر داده، هوش مصنوعی و روباتیک، به افرادی با تفکر خلاق نیاز دارد. بهترین الگوریتم ها به داده ورودی مناسب نیاز دارند و ورودی های عالی از سمت افرادی با ظرفیت خلاقیت بالا تولید می شوند. به بیان دیگر برای حصول بهترین نتیجه از الگوریتم ها باید سوال های مناسبی از آنها بپرسیم، در نتیجه کنجکاوی یا همان پایه اصلی خلاقیت، در این بخش مفید خواهد بود.

در واقع برای استفاده هرچه بهتر از فناوری هایی که در آینده خواهیم داشت، بهتر است قدمی به عقب برداریم و مهارت های نرم خود را پرورش دهیم. این مهارت ها مواردی همچون تفکر انتقادی، هوش هیجانی و کار تیمی را شامل می شوند. این موارد در جریان کار قابل لمس نیستند، اما از طرفی مهم ترین المان ها در پیشرفت شخصی آینده خواهند بود.

در ادامه به بررسی تاثیر این نوع از تفکر و پرورش مهارت روی پیشرفت کسب وکار می پردازیم.

مطلب مرتبط:امید به آینده در کسب و کار

سرمایه ای به نام کنجکاوی

کسب مهارت های هنری به معنای پرورش توانایی ها برای مشاهده آثار دیگران نیز هست. شما با این مشاهده تفکر نقادانه خود را در کنار کنجکاوی پرورش می دهید. در نتیجه پایه های تفکر انتقادی شکل خواهد گرفت. این تفکر به معنای پرسیدن، شکل دادن و تغییر دادن تفکرات است. بخشی از این تفکر نیازمند فروتنی و خودآگاهی در مورد ضعف های شخصی است. در نهایت کسب این مهارت ها، توانایی مشاهده و گوش دادن به دیگران را در شما تقویت می کند.

تفکر انتزاعی

زبان یک کد ارتباطی است و تمام انواع هنر، یک زبان جدید با قوانین و کلمات جدید را به شما معرفی می کنند. وقتی موسیقیدان ها در حال آموختن تئوری موسیقی هستند، در واقع کد آن را می آموزند. در مثالی دیگر نقاشان مدرن و پست مدرن آنچه را که پیش روی شان بود نمی کشیدند آنها تصویری با طراحی جدید از انسان یا طبیعت پیش روی خود را می کشیدند. در ارتباط این موارد با دنیای کسب وکار، می توان طراحی استراتژی را مثال زد. استراتژی به معنای تصمیم گیری در مورد موارد موجود نیست، بلکه به معنای حدس زدن حوادث آتی خواهد بود. در نتیجه تفکر انتزاعی از حقایق موجود، عامل حیاتی در پرورش خلاقیت است.

درک فرهنگی

هنرمندان از هرآنچه که دراطراف شان است الهام می گیرند. آنها در ابتدای آموزش می آموزند که در اطراف و در میان مردم و جامعه خود بگردند و با آنها آشنا شوند. حتی موقعیت های جغرافیایی و اشیا نیز همیشه مورد مطالعه این افراد هستند. این درک فرهنگی نشان می دهد هنرمندان ذهن بازی نسبت به تنوع تفکر دارند و با همکاری یکدیگر نیز به خوبی کارها را به پایان می رسانند. آینده کسب وکار نیز به از بین بردن مرزها و گسترش تفکر ورای تخصص های فردی نیاز دارد.

مدل پورتفولیو

همان طور که گفته شد هنرمندان پایه های قوی کنجکاوی، تفکر انتزاعی و درک فرهنگی دارند که به خاطر این خصوصیت ها از غرور شخصی دور شده و در پروژه های مشترک نیز شرکت می کنند. آنها تنها روی تخصص خود تمرکز نکرده و از به اشتراک گذاشتن آن با دیگران نیز استقبال می کنند. داشتن پورتفولیوی متنوع نشان می دهد که شما درکی از مفهوم و اهداف کلی کسب وکار دارید و بیش از تمرکز روی یک راه حل اختصاصی، به کل فرآیندها فکر می کنید.

مطلب مرتبط:آمادگی کسب و کار برای تکنولوژی آینده

رهبری مبتنی بر چشم انداز

قطعا چشم انداز داشتن و تصور بصری، مهارت های پایه ای رهبران آینده هستند. برای تبدیل شدن به یک هنرمند خوب نیز باید چشم اندازی بی پروا داشته باشید، چراکه کار شما نیاز به زاویه دید مخصوص خودش را دارد. در دنیایی که همه چیز به سمت کپی شدن پیش می رود، داشتن تفکر و هدف منحصر به فرد، باارزش است. این مهارت در هیچ آموزشگاه کسب وکاری مطرح نمی شود، اما در هنر و طراحی، مهارتی باارزش و پیش نیازی حیاتی است.

در نهایت به این نتیجه می رسیم که باید روحیه هنری خود را کشف و آن را تقویت کنیم. سپس در کسب وکار خود به دنبال فرآیندی باشید که جنبه های غیرمعمول و روش های غیرعادی را برای پیشبرد مسائل به کار بگیرد. این موارد آینده پایدار شما را تضمین خواهند کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی