پنج شنبه, 31 خرداد 1397 - 13:09

چگونه مهارت های ضروری را در تیم خود تقویت کنیم

اگرچه همواره مقالات متعددی در رابطه با نحوه مدیریت تیم کاری به چاپ رسیده است، با این حال توجه به تجربه افرادی که در این زمینه سابقه دارند، می تواند بهترین راه حل موجود باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که در این رابطه نگاهی به اقدامات مؤثر سایر افراد داشته باشیم. از جمله اقداماتی که باعث می شود شما بتوانید در اوج جوانی عملکردی درخشان داشته باشید، این است که اقدامات اشتباه رایج را انجام ندهید.

از جمله مواردی که در شرکت باید مورد توجه قرار گیرد این است که شما باید افراد را با ایده آل های خود منطبق سازید. درواقع همواره این احتمال وجود ندارد که بتوانید تمامی افراد تیم کاری خود را استخدام کنید و در شرایطی شما باید با کارمندان سابق نیز روبه رو شوید. در همین راستا و در ادامه به بررسی مهارت هایی ضروری که باید در تیم کاری خود ایجاد یا تقویت کنید، خواهیم پرداخت.

1- تأثیر اولیه خوبی داشته باشید

نخستین برخورد شما با کارمندان بدون شک مهم ترین بوده و آنها را به کلیتی در رابطه با شما خواهد رساند، به همین دلیل بسیار مهم است که چگونه به نظر می رسید. درواقع این موضوع تنها در رابطه با زبان بدن یا نوع لباس پوشیدن شما نبوده و بیشتر به ویژگی های اخلاقی شما اشاره دارد. درواقع شما باید بتوانید تأثیر لازم را داشته باشید تا تیم با شما همگام شود، در غیر این صورت زمینه نارضایتی ها تشدید خواهد شد. این امر خصوصا برای کارآفرینان جوان بسیار دشوار است و به علت سن شان همواره خود را در موضع ضعف احساس می کنند. با اینکه با نگاهی به افرادی نظیر مارک زاکربرگ به این نکته پی خواهید برد که تمامی این موارد تنها بهانه های شما محسوب می شوند، این موضوع در نهایت سبب خواهد شد تا افراد دیگر نیز از شما الگوبرداری کنند و با حضور فردی جدید در شرکت برای ارائه رفتاری مشابه شما تلاش داشته باشند.

مطلب مرتبط: چگونه افراد بااستعداد تیم کاری خود را حفظ کنیم

2- زمان استراحت را در میان کارمندان سپری کنید

در واقع اینکه بتوانید به کارمندان خود زمان بیشتری اختصاص دهید، از جمله مواردی است که سبب خواهد شد تا ارتباط مستحکم تری میان شما شکل گیرد. اگرچه مدیران همواره از حجم کاری بسیار بالایی برخوردارند، با این حال این امر نباید سبب شود تا شما از این اقدام صرف نظر کنید. بدون شک از جمله زمان هایی که در اختیار خواهید داشت، زمان صرف ناهار است که توصیه می شود در کنار کارمندان صورت گیرد. اینکه در تلاش برای ایجاد ارتباطی خوب با کارمندان باشید، باعث خواهد شد تا افراد نیز این امر را به عنوان یکی از اصول کاری بدانند و در نهایت فرهنگ آن شکل گیرد. این موضوع با توجه به اینکه الزام اصلی کار تیمی همدلی است، می تواند بسیار کارساز باشد.

3- اینترنت را جدی بگیرید

امروزه اگر شرکتی نتواند از ابزارهای موجود خود به خوبی استفاده نماید، محکوم به شکست خواهد بود. درواقع این امر از این منظر مهم است که اینترنت انجام بسیاری از کارها را ساده کرده و در بازار به شدت رقابتی حال حاضر در صورتی که در این زمینه ضعف هایی داشته باشید، بدون شک بازنده خواهید بود. این امر تنها مختص به مدیر شرکت یا افراد خاصی نبوده و تمامی افراد باید اصول آن را به خوبی فرا گیرند. با این حال آموزش همگانی خود را تنها محدود به این امر نکنید و هر موردی را که نیاز است، مورد استفاده قرار دهید. در این زمینه حتی کارمندان توانای شرکت را نیز می توانید به عنوان آموزش دهنده، مورد استفاده قرار دهید که تحت این شرایط بسیاری از هزینه ها کاهش پیدا خواهد کرد.

4- به سایرین کمک کنید

بدون شک شما در شرکت از بالاترین حد توانایی برخوردار خواهید بود و همین امر باعث می شود تا ضرورت کمک به سایرین از جانب شما افزایش پیدا کند. درواقع به هر میزانی که تیم شما از قدرت بیشتری برخوردار باشد، این موضوع در نهایت به نفع شما خواهد بود. همچنین توصیه می شود تا سایرین را نیز به این امر تشویق کنید.

مطلب مرتبط:راهکارهای ایجاد تیم کاری قدرتمند

در آخر توجه داشته باشید که مهم ترین فرد در ایجاد تأثیرات و تغییرات مثبت در تیم کاری، مدیران هستند که لازم است آنها خود را برای چنین شرایطی آماده سازند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی