دوشنبه, 27 فروردين 1397 - 15:59

از اکانت رسمی بیل گیتس گرفته تا آریانا هافینگتن، جنرال الکتریک، رایان هولمز و Adobe / مهارت افزایی از طریق اکانت های برتر لینکدین


    به قلم: امیلی کُپ

در کسب وکار استفاده از عنصر خلاقیت اهمیت بالایی دارد. در حقیقت با پیشرفت تکنولوژی و آگاهی همگانی جلب توجه مردم در حوزه تبلیغات و بازاریابی در کنار مدیریت کسب و کار دشوارتر از قبل شده است. در این میان توجه به مهارت افزایی و تقویت توانایی های ذهنی موضوع پژوهش های متعددی در بحث های علمی قرار گرفته است. بی تردید مغز انسان مانند هر ماهیچه دیگری در صورت انفعال توانایی های شگرفش را از دست می دهد، بنابراین بهترین چاره به منظور جلوگیری از این اتفاق استفاده از تمرین های مناسب است. همانطور که برای ورزشکاران حرفه ای تمرین های خاصی وجود دارد، در زمینه مهارت های ذهنی نیز تکنیک های خاصی از سوی کارشناسان توصیه می شود.

خوشبختانه یکی از خبرهای خوب در شبکه های اجتماعی برای اهالی کسب وکار حضور پررنگ افراد تأثیرگذار و موفق این حوزه است. این افراد با استفاده از شبکه های اجتماعی تجربیات گوناگون شان را با دیگران در میان می گذارند. به این ترتیب به راحتی امکان آگاهی از نحوه تفکر خلاق و سازمانی مدیران و بازاریاب های موفق در سراسر دنیا تنها با چند کلیک ساده وجود دارد.

در این مقاله امیلی کُپ به بررسی اکانت های معتبری که به ارائه چنین اطلاعاتی مشغول هستند، پرداخته است. به دلیل ماهیت حرفه ای لینکدین و حضور افراد مجرب در این شبکه اجتماعی تمرکز مقاله حاضر روی این پلتفرم قرار دارد.

1- سوزان کین

اگر به تازگی کسب وکارتان را راه اندازی کرده اید یا اینکه مدیر اجرایی باتجربه ای در زمینه تخصصی تان هستید، بی تردید سوزان کین اطلاعات ویژه ای برای شما دارد. سوزان موسس شرکت Quiet Revolution (با هدف کمک به افراد درونگرا در زمینه کسب وکار به منظور دستیابی به موفقیت) و نویسنده اثر مشهور «قدرت افراد درونگرا در دنیایی که صحبت کردن در آن متوقف نمی شود» است.

همانطور که از ظاهر کارهای کین برمی آید، هدف اصلی وی کمک به افراد درونگراست. در این زمینه نشریه های متعددی از آموزه های وی استفاده می کنند. به عنوان مثال متن سخرانی های وی در نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال چاپ می شود. همچنین ستون های وی در روزنامه های پرتیراژ طرفداران خاص خود را دارد. سخنرانی اخیر وی در کنفرانس TED Talks بیش از 18میلیون بازدیدکننده در شبکه های اجتماعی داشته است.

فعالیت سوزان در لینکدین به طور عمده روی انتشار توصیه های مناسب برای کسب وکار و همچنین تکنیک های ضروری برای افراد درونگرا متمرکز شده است.

2- آرلین دیکنسن

اگر تا به حال یکی از قسمت های سریال Dragon’s Den یا Big Decision را مشاهده کرده باشید، نام آرلین دیکنسن برای شما آشنا خواهد بود. وی یکی از موفق ترین کارآفرینان کانادایی است که از شهرت جهانی نیز برخوردار است. بدون شک انتظار ما از یک میلیونر خودساخته ارائه اطلاعاتی در زمینه مالی و نحوه سرمایه گذاری هوشمندان خواهد بود. بر همین اساس دیکنسن در اکانت رسمی خود در لینکدین توصیه هایی در همین زمینه به کاربران ارائه می کند. با مراجعه به حساب رسمی آرلین به صورت ماهانه از توصیه های وی مطلع خواهید شد.

3- تراویس بردبری

اغلب ما در محل کار از نظر عاطفی و احساسی هماهنگ با سایر کارمندان نیستیم. در واقع این امری طبیعی برای بیشتر کارمندان است. هر محیط کاری نوع ویژه ای از هماهنگی را طلب می کند و ناتوانی افراد در تطابق با چنین شرایطی امری طبیعی است. بر همین اساس دکتر تراویس بردبری، کارشناس حوزه هوش هیجانی و نویسنده اثر تحسین شده «هوش هیجانی 2. 0» در اکانت رسمی لینکدین اش به بیان توصیه های مفید در این حوزه می پردازد.

همکاری تراویس با موسساتی نظیر هارورد بیزینس به خوبی گویای میزان مهارت و شهرت اش در دنیای کسب و کار است. تلاش وی در لینکدین بیان نظریه ها و اطلاعات تخصصی حوزه هوش هیجانی به زبانی ساده است. به این ترتیب تقریباً هر فردی امکان استفاده از محتوای صفحه تراویس را دارد.

مطلب مرتبط:مزایای شبکه مجازی لینکدین برای کسب و کارها / سایتی که می‌تواند بانک اطلاعاتی جامع مدیران باشد

4-Wealthsimple

برخلاف موارد قبلی در اینجا با یک پلتفرم آنلاین سرمایه گذاری و مدیریت امور مالی شخصی مواجه هستیم. Wealthsimple با استفاده از عنصر طنز بسیاری از نکات مهم حوره سرمایه گذاری و مدیریت مالی را به کاربران منتقل می کند. بدین ترتیب دیگر احساس حضور در کلاس های خشک و کسل کننده را نخواهیم داشت.

اخیراً این مؤسسه سری تازه ای از پادکست های آموزشی اش را روانه بازار کرده که در آنها افراد سرشناس و موفق حوزه کسب وکار نکات کلیدی را مورد بررسی قرار می دهند. به منظور دسترسی به این پادکست ها و سایر اطلاعات آموزشی Wealthsimple کافی است به اکانت رسمی شرکت در لینکدین مراجعه کنید.

5-آریانا هافینگتن

آریانا هافینگتن، مدیرعامل شرکت Thrive Global و موسس وب سایت هافینگتن پست، در زمینه آموزش و اطلاع رسانی به دیگران هدف تغییر نگاه ها به سیر موفقیت حرفه ای را دنبال می کند. وی در آخرین کتاب های خود به نام های «کامیابی» و «انقلاب خواب» به طور عمده در خصوص روش های افزایش بازده کاری و موفقیت در محل کار صحبت کرده است.

در اکانت رسمی آریانا هافینگتن در لینکدین طیف وسیعی از مطالب به چشم می خورد. از نحوه شخصی سازی مرورگرهای اینترنتی گرفته تا شیوه ایجاد اعتماد به نفس در تیم های سازمانی، همگی در صفحه رسمی وی قابل دسترسی است.

6- کاترین مینشو

کاترین مینشو به عنوان یکی از نویسندگان کتاب «قوانین جدید در کار» و یکی از موسسان و مدیرعامل شرکت The Muse (پلتفرمی که به مردم در جهت جهت دهی به کارنامه حرفه ای شان در کسب وکار کمک می کند) توصیه های زیادی برای ارائه به افراد مشتاق دارد. کاترین در رتبه بندی وب سایت فوربس در بخث 30 کارآفرین برتر زیر 30 سال در حوزه خبرنگاری قرار گرفته است. همچنین وب سایت INC نیز او را جزو 15 زن برتر دنیای تکنولوژی قرار داده است.

در لیندکین مینشو بیشتر به بیان داستان هایی در زمینه تغییر دنیای کار و نحوه انطباق با این تغییرات می پردازد. به طور کلی پیش فرض وی ضرورت مدیریت انعطاف پذیر کسب وکار در دنیای مدرن است.

7-SpaceX

SpaceX نام پروژه الون ماسک به منظور انجام تحقیقات گسترده در زمینه ایجاد تحول در فناوری فضایی و تبدیل سیاره های دیگر به مکانی مناسب برای زیست انسان هاست. با توجه به فعالیت گسترده و موفقیت آمیز این شرکت در سال های اخیر قرار گرفتن شان در فهرست 50 شرکت خلاق در سال 2018 ازسوی مؤسسه Fast Company چندان عجیب نیست.

اگر به دنبال افزایش مهارت و دانایی تان در زمینه فناوری های فضایی هستید، دنبال کردن صفحه رسمی این شرکت در لینکدین را به شما توصیه می کنم.

8- بیل گیتس

بیل گیتس به عنوان کهنه سرباز دنیای کسب وکار علاوه بر تأسیس مایکروسافت در زمینه سرمایه گذاری و نویسندگی نیز فعالیت دارد. بی تردید بیل گیتس با تجربه ای فراوان از فعالیت در مایکروسافت و مؤسسه بیل و ملانیا گیتس توصیه های مهمی برای کارآفرینان و افراد علاقه مند دارد.

پست های بیل گیتس در لینکدین طیف وسیعی از مخاطب ها را به خود جلب کرده است؛ از مصاحبه ای با استیون پینکر در مورد خوشحالی انسان گرفته تا به اشتراک گذاری تحقیقات تخصصی در زمینه انرژی های پاک، همگی در حساب وی قابل دسترسی هستند.

9- جنرال الکتریک

جنرال الکتریک در سال های اخیر جوایز متعددی به خاطر تولید محتوای آموزشی و انگیزشی در شبکه های اجتماعی دریافت کرده است. در حساب لینکدین جنرال الکتریک مطالب مفیدی در زمینه آخرین دستاوردهای شرکت، تکنولوژی های کاربردی جدید و گفت وگوهای تخصصی کسب وکار پیدا می شود. مزیت اصلی این شرکت دعوت از مخاطب ها به منظور شرکت در گفت وگوهای فنی در حوزه کسب وکار است. به این تریتب می توانید نظرتان را با شرکت و سایر مخاطب ها در میان گذاشته و ایده آنها را جویا شوید.

10. رایان هولمز

رایان هولمز به عنوان مدیرعامل Hootsuite و نویسنده یکی از کتاب های پرفروش در آمازون به نام "توییت چهار میلیارد دلاری" فعالیت گسترده ای در لینکدین دارد. علاقه موسسات بزرگی نظیر فوربس، Fast Company و INC به مقالات و تحلیل های رایان او را به گزینه ای جذاب برای اهالی کسب وکار تبدیل کرده است.

اگر به دنبال آگاهی از آخرین اخبار دنیای شبکه های اجتماعی، شیوه های مدیریتی و بازاریابی جدید و همچنین مشاهده گفت وگوهای وی با کارآفرینان موفق هستید، صفحه رسمی اش در لینکدین و فیس بوک را دنبال کنید.

مطلب مرتبط:لینکدین فرصتی برای مدیریت کسب‌و‌کارهای کوچک

11- آن هندلی

اگر قصد تقویت مهارت نویسندگی تان را دارید، آن هندلی معلم بسیار خوبی برای شما خواهد بود. وی کارشناس بازاریابی دیجیتالی و نویسنده کتاب پرفروش در وال استریت زورنال به نام «همه می نویسند» است. وب سایت فوربس آن هندلی را تأثیرگذارترین زن در شبکه های اجتماعی نامیده و او را در فهرست 20 وبلاگ نویس برتر زن جای داده است.

در لینکدین هندلی به بیان نکات مهم بازاریابی در کنار دیگر عقاید و توصیه های خود می پردازد. اگر نیازمند توصیه های مفید در زمینه نگارش یا بازاریابی هستید، مشاهده مطالب حساب آن هندلی در لینکدین به کارتان خواهد آمد.

12- Adobe

به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های نرم افزارهای کامپیوتری، Adobe نکات ارزشمندی برای ارائه به افراد مشتاق دارد. در لینکدین این شرکت به بیان آخرین دستاوردهای دنیای تکنولوژی در کنار توصیه های کارشناسان به منظور استفاده بهینه از محصولات Adobe می پردازد.

اگر به دنبال تولید محتوا و تجربه مناسب تر برای شرکت تان هستید، مشاهده مطالب Adobe در لینکدین برای تان امری ضروری خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی