دوشنبه, 23 بهمن 1396 - 16:28

مک آفی از راه اندازی کسب و کار جدیدش خبر داد

اخیراً جان مک آفی دوباره به تیترها بازگشته و در اکانت رسمی توییتر خود خبر می دهد که با کسب و کاری تازه فعالیت خود را ادامه خواهد داد.

به گزارش دیجیاتو سازنده ی مجموعه امنیتی مک آفی که پیشتر توسط اینتل خریداری شده بود، دیروز اعلام کرد که قصد دارد اوراق سفیدی برای استارتاپ های فعال در حوزه ی بلاکچین و ارز های دیجیتالی بنویسد. او همچنین اشاره نمود که قصد ندارد دامنه ی اینترنتی فراموش شده ای برای کسب و کار جدید خود انتخاب کند چرا که به باور وی دامنه ها «ردپای تزئینی از نظام قدیم» هستند. وی حتی آنقدر بر این باور اصرار می ورزد که دیگران را نیز تشویق می کند دامنه ی خود را کنار بگذارند.

بر اساس گفته ی موسس شرکت امنیتی مک آفی، تنها راه ارتباط با شرکت بعدی اش از طریق ایمیل خواهد بود. او با انتشار توییتی اعلام نمود که شرکت سرمایه گذار جدیدش علاقه به کمپانی ها یا استارتاپ های که قصد دارند در حوزه ی پیشنهاد اولیه ارز دیجیتال یا ICO فعالیت دارند، یاری خواهد رساند و اسناد فنی آنها را برایشان می نویسد. طبق این ادعا، شرکت یاد شده می تواند هر قسمت از این اسناد را نوشته یا آنها را به طور کامل فراهم آورد.

معترضان معتقدند که عرضه عمده ی ارز های دیجیتالی می تواند بازار را آلوده کند چرا که موجب می شود دیر یا زود کلاهبرداری های دیجتیالی هم رواج پیدا کنند. از آنجایی که معمولاً متخصصینی که دانش فنی ساخت بلاکچین و ارز های دیجیتالی را دارند، قادر نیستند اوراق سفید قانع کننده ای بنویسند، بسیاری از گروه ها به افرادی نیاز دارند که این اسناد را نوشته و بتوانند از تقلبی نبودن آنها اطمینان حاصل کنند.

به همین علت است که مک آفی جای خالی در زنجیره را پیدا کرده و قصد دارد در این زمینه فعالیت کند. البته وی هنوز درباره ی هزینه ی سرویس های ارائه شده توسط کمپانی جدیدش اطلاعات زیادی فاش نکرده و تنها گفته که هزینه ی چنین فعالیتی به میزان و سختی کار موجود باز خواهد گشت. او حتی از ارائه یک بازه ی قیمت نیز سر باز زده و اطلاعاتی در این باره به منتشر نکرده است. حال اگر کسی بخواهد از نرخ فعالیت این کمپانی اطلاعاتی کسب کند مجبور خواهد شد که به آدرس رسمی کمپانی مذکور ایمیل بزند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی