دوشنبه, 23 بهمن 1396 - 16:01

نماینده مردم گلپایگان در مجلس / برای ایجاد هر شغل باید 6400 فرایند طی شود

نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی گفت: با بررسی فراکسیون تولید و اشتغال مشخص شد که 6400 فرایند برای ایجاد یک شغل باید طی شود و دستگاه های اداری و اجرایی هر کدام 100 یا 500 پروانه برای ایجاد شغل می دهند که فرایند بسیار پیچیده ای است.

علی بختیار در گفت وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن و وظیفه مسئولان در قبال مردم انقلابی ایران، اظهار کرد: همان طور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند راهپیمایی 22 بهمن امسال یک راهپیمایی متفاوت و تماشایی خواهد بود خوشبختانه این چنین شد و راهپیمایی روز گذشته بسیار پرشورتر از گذشته بود.

وی افزود: در پلاکاردهایی که مردم در راهپیمایی داشتند به خوبی بسیار از خواسته های خود را بیان کرده بودند. روی یکی از پلاکاردها نوشته شده بود "تحمل رنج و مشقت آری، اما فساد و تبعیض خیر". مردم ایران در تمام ادوار با فشارها و سختی ها ساخته اند، اما تحمل فساد را ندارند. آرمان انقلاب اسلامی مبارزه با فساد بوده است، هر چند در نظام اسلامی فساد سیستماتیک نداریم و فساد در دستگاه ها آن گونه که در رسانه ها عنوان می شود کمتر است.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: فسادی که در دستگاه های اجرایی کشور وجود دارد بسیار کمتر از آن چیزی است که اذهان عمومی تصور می کنند. علت اینکه شاخص فساد ما در سازمان شفافیت جهانی وضعیت مناسبی ندارد این است که سازمان شفافیت بین الملل تنها بر اساس ادراک و احساس، فساد سنجی می کند. به همین دلایل مردم احساس می کنند فساد بالا است. البته در نظام اسلامی حتی یک فساد هم قابل قبول نیست.

بختیار تصریح کرد: مسئولان نظام در بخش های مختلف قضایی، اجرایی و تقنینی نباید آلوده به فساد شوند. خیلی از دغدغه های مردم در راهپیمایی 22 بهمن مشخص بود. مردم از مسئولان می خواهند که با فساد و تبعیض مبارزه کنند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: یکی دیگر از مشکلت مردم گرفتاری به لحاظ معیشتی و اقتصادی و البته بیکاری است. مهم ترین گرفتاری امروز مردم بیکاری است. فردی به دفتر بنده مراجعه کرد و مدعی شد 5 نفر از فرزندانش با وجود تحصیلات بالا بیکار هستند. گرفتاری های مردم از نظر بیکاری و اقتصادی به حدی است که باید برای حل آنان راهکار اندیشیده شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی