یکشنبه, 22 بهمن 1396 - 17:44

آمازون در اندیشه ایجاد سرویس پستی اختصاصی است

آمازون در نظر دارد با ایجاد سرویس اختصاصی حمل و نقل، وارد رقابت با شرکت های پستی باسابقه آمریکایی شود.

به گزارش زومیت، جاه طلبی تجاری آمازون پایانی ندارند و به نظر می رسد این بار این شرکت در تلاش است وارد رقابت با شرکت های پستی شود. بر اساس گزارش ها، آمازون در نظر دارد سفارش هایی که به شرکای تجاری این شرکت داده می شود، به طور مستقیم به دست مشتریان برساند. بر اساس گزارشی که توسط وال استریت ژورنال منتشر شده است، سرویس تحویل کالای آمازون «تحویل با آمازون» نام خواهد گرفت و ابتدا کار خود را در لس آنجلس شروع می کند و پس از آن در دیگر مناطق گسترش خواهد یافت.

ایجاد این سرویس باعث می شود آمازون با دو شریک حیاتی خود یعنی شرکت های پستی فدکس (FedEx) و UPS وارد رقابت شود. هیچ کدام از این دو شرکت پستی در مورد اطلاعات منتشرشده توسط وال استریت ژورنال اظهار نظری نکرده اند و آمازون نیز به طور رسمی اخبار مربوط به این سرویس را تأیید نکرده است.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، آمازون ابتدا در نظر دارد کالاهای ارائه شده توسط شرکت هایی که به فروش محصولات در وب سایت آمازون می پردازند، به طور مستقیم به دست مشتریان برساند و پس از آن می تواند با گسترش سرویس پستی خود، به شرکت هایی که با وب سایت آمازون کار نمی کنند نیز خدمات ارائه دهد.

آمازون طی سال ها به طور منظم توانایی لجستیکی خود را افزایش داده است که در این زمینه می توان به ساخت تعداد زیادی مراکز پخش کالا، تملک Whole Foods، ارائه سرویس Prime Now جهت تحویل دوساعته کالا و انجام آزمایشات جهت تحویل کالا با پهپاد اشاره کرد.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، آمازون به این موارد بسنده نکرده و در حوزه حمل و نقل دریایی بین قاره ای کالا نیز سرمایه گذاری کرده است، همچنین در برخی موارد رانندگانی که کالاهای آمازون را منتقل می کنند، می توانند در صورت عدم حضور افراد در منزل نیز وارد خانه های شان شوند و کالا را در منزل تحویل گیرندگان کالا قرار دهند. در نهایت، جالب است بدانید که آمازون مرکز حمل و نقل هوایی اختصاصی هم ایجاد کرده است.

با این وجود، ساخت شبکه تحویل کالا در سراسر ایالات متحده کار آسانی نخواهد بود. شرکت هایی نظیر فدکس و UPS چندین دهه برای ایجاد این شبکه وقت صرف کرده اند و ایجاد چنین شبکه ای نیازمند سرمایه گذاری زیادی است. همچنین توسعه شبکه پستی و حفظ روابط تجاری با این دو شرکت پستی می تواند چالشی بزرگ برای آمازون باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی