یکشنبه, 22 بهمن 1396 - 17:36

اقدام دانشگاه علوم پزشکی تهران برای ایجاد پارک علم و فناوری

دکتر صحرائیان، با بیان این که دانشگاه علوم پزشکی تهران با وجود 6 مرکز رشد بسیار فعال نیاز به ایجاد پارک علم و فناوری دارد، اظهار کرد: بعد از اینکه شرکت های دانش بنیان دانشگاه در مراکز رشد به مرحله ای از تولید رسیدند باید در جایی باشند که بتوانند تولیدات و محصولات خود را تجاری کنند.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه ایجاد پارک علم و فناوری در دانشگاه علوم پزشکی تهران امکان تجاری سازی محصولات را برای شرکت های دانش بنیان فراهم می کند، افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران با داشتن این تعداد مراکز رشد، لازم است که پارک علم و فناوری ایجاد کند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: به همت رئیس دانشگاه و معاونت توسعه برنامه ریزی فعالیت های لازم برای اخذ مجوزها از وزارت بهداشت و جایابی برای ایجاد این پارک انجام شده است و پیگیر هستیم که روزی این پارک را برای دانشگاه احداث کنیم.

وی افزود: در حال حاضر پیشنهاد ایجاد این پارک در دانشگاه آماده است تا برای اخذ تأیید و دریافت مجوز به شورای گسترش ارائه شود.

دکتر صحراییان با اشاره به اینکه مهم ترین اولویت ها در زمینه پژوهش خلق ثروت از دانش است، گفت: هدفمندسازی پژوهش نیز از دیگر برنامه های این دانشگاه است تا پژوهش ها پاسخگوی نیازهای کشور و مردم باشند و معضلات کشور را حل کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی