یکشنبه, 22 بهمن 1396 - 17:28

استارت آپ بازی سازی پاسارگاد، در راه جهانی شدن / پرچم ایران در «ایستگاه اف» فرانسه برافراشته شد

استارت آپ بازی سازی پاسارگاد، به عنوان نخستین استارت آپ ایرانی توسط بزرگ ترین کمپ استارت آپی دنیا یعنی «ایستگاه اف» (Station F) فرانسه مورد پذیرش قرار گرفت.

بنابر اعلام بانک پاسارگاد، «ایستگاه اف» که بزرگ ترین کمپ استارت آپی دنیاست، پروژه ای بلندپروازانه و ملی در فرانسه است که توسط امانوئل مکرون، رئیس جمهور این کشور، در اواسط سال ۲۰۱۷ افتتاح شد.

هدف از راه اندازی این مجموعه بازگرداندن مسیر نوآوری به سمت فرانسه است تا با گرد هم آوردن تمامی اجزای یک اکوسیستم جامع و کامل کارآفرینی و با حضور شرکت های بزرگ تجاری (نظیر مایکروسافت، آمازون، فیسبوک، نَوِر/لاین، یوبی سافت و زندسک)، سرمایه گذاران خطرپذیر و فرشتگان کسب و کار، مربیان و متخصصان حوزه های مختلف در قلب پاریس (ایستگاه اف)، کارآفرینان خلاق و ایده پرداز در هر جای دنیا را ترغیب کند که به جای رفتن به سیلیکون وَلی، لندن و برلین، به پاریس رفته و به این مجموعه بپیوندند.

از این رهگذر برای جذب برترین های حوزه های مختلف کسب وکاری و کارآفرینی، فراخوانی جهانی داده شد که در طی آن، علاقه مندان طرح ها و ایده های خود را برای ارزیابی به این مجموعه ارسال کردند.

استانداردهای بالا و سختگیری در ارزیابی، بخش جدایی ناپذیر فرآیند انتخاب بهترین ها برای پیوستن به «استیشن اف» است. نکته حائز اهمیت نیز حضور استارت آپی ایرانی در بین پذیرفته شدگان است و نکته جالب تر آن که این استارت آپ یک مجموعه بازی سازی است که توانسته به عنوان نماینده شایسته ای از اکوسیستم استارت آپی و کارآفرینی ایران، پرچم کشورمان را در این عرصه بین المللی به اهتزاز در آورد.

«آروند استودیو» در سال ۱۳۹۴ به همت جمعی از کهنه کاران صنعت بازی در ایران و با پشتیبانی مالی شرکت «پیشگامان امین سرمایه پاسارگاد (شناسا)» و با هدف تولید بازی های تراز بین المللی تأسیس شده است.

این مجموعه بازی جوخه آتش (Guns N’ Heroes) که یکی از عناوین در دست تولید در آروند استودیو است و در ششمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران صاحب یک غزال زرین و دو لوح تقدیر شده بود را به عنوان طرح پیشنهادی برای استیشن اف ارسال کرد و در نهایت پس از طی مراحل مختلف و دشوار گزینش، این بازی توانست جواز حضور آروند را در ایستگاه اف کسب کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی