یکشنبه, 22 بهمن 1396 - 17:09

موفقیت با دستیابی به تنها یک درصد از هدف تان شروع می شود

بسیاری از ما، با رسیدن به درصد خیلی کمی از هدف مان ناگهان از کار دست کشیده یا از ادامه دادن آن ناامید می شویم. اما دلایلی وجود دارد که نشان می دهد رسیدن به تنها یک درصد از هدف نیز به میزان کافی خوب است.

مت ریسل، مدیرعامل و موسس شرکت TSheets است. شرکت او اخیرا به موفقیت بزرگی در حوزه کسب و کار رسیده است، اما درباره میزان موفقیت آن ها، سؤالات شبهه برانگیزی مطرح است. در ادامه با شرح این موضوع از زبان خودش همراه می شویم.

حتما این جمله معروف را شنیده اید که می گوید: ماه را هدف قرار بده تا اگر به خطا هم رفتی، جایی میان ستارگان سر در بیاوری. به نظر من این جمله چندان درست نیست. نزدیک ترین ستاره به زمین (البته به جز خورشید)، بیش از چهار سال نوری از آن فاصله دارد. اگر ماه را هدف قرار دهید و نتوانید به آن برسید، بی شک در فضا معلق می شوید.

من می گویم ستاره ها را هدف قرار بده و اگر روی ماه فرود آمدی، باز هم بسیار عالی است. عده بسیار کمی در دنیا موفق به انجام این کار شده اند. پس اگر هدف شما فرود آمدن روی نزدیک ترین ستاره است، باید به اطلاع تان برسانم که حتی یک درصد یا کمتر از این میزان نزدیک شدن به هدف نیز موفقیت بزرگی است. در واقع، حتی ساختن یک درصد از مسیر به سمت هدف در کسب و کار نیز بسیار عالی است.

مطلب مرتبط: بررسی راهکارهای موفقیت در محیط کاری / چگونه با مدیران سختگیر رفتار کنید

شرکت من، TSheets در تاریخ ۵ دسامبر سال ۲۰۱۷ درحالی که تنها یک درصد از مسیر دستیابی به هدف ۳۰میلیاردی خود را طی کرده بود، توافقنامه ای قطعی با شرکت Intuit امضا کرد. این شرکت یکی از موفق ترین شرکت های کسب وکاری کوچک در حوزه نرم افزار دنیا است. به عبارت دیگر، هدف ما ستاره ها بودند، اما روی ماه فرود آمدیم. البته باید بگویم که ماه، فضای خوبی دارد.

ما خیلی از اینجا بودن رضایت داریم. خوشحالی من به شخصه، از پیوستن نیروهای کار این دو شرکت با هم قابل وصف نیست. این نتیجه روی نظر مشتریان، کارکنان و شرکای کاری ما بسیار مؤثر است. در زمان شکل گیری چنین موقعیت هایی، سؤال های زیادی مطرح می شود. این سؤال ها در تمام مدت هفته های گذشته در گوش من بوده است؛ برخی می پرسند رویای شما همین بود؟ بقیه می پرسند آیا از این که به موقعیت بهتری نرسیده اید، ناامید شده اید؟

زمان پاسخ دادن به این سوءتفاهمات فرا رسیده است. چهار سؤالی که به طور هفتگی و گاه روزانه از من پرسیده می شد و پاسخ های بسیار صادقانه من را در ادامه می خوانید.

مطلب مرتبط: 14عادت روزانه افراد موفق چیست؟

۱- هدف شما در تمام مدت همین بود؟

مسلما نه. این موفقیت، تنها یک نقطه عطف بزرگ در مسیر طولانی سفر موفقیت TSheets است؛ مقصد ما این نقطه نیست. بزرگ ترین اشتباهی که می تواند به ذهن یک کارآفرین یا هر شخص دیگری برسد، این است که با خود فکر کند: من رسیدم! به محض رسیدن این فکر به ذهن، دیگر اهداف بلندپروازانه تان متوقف می شود؛ چون به وضوح دست از انجام هر کار دیگری کشیده اید. با این طرز تفکر، هدف و زندگی خودتان را به یک اتفاق محدود می کنید. حتی نیازی نیست بدانم چه کسی هستید و مشغول به چه کاری هستید تا بدانم که هدف تان، خوب یا بد، بسیار بزرگ تر از یک اتفاق است که در زندگی شما رخ می دهد. مقصد شما هنوز سر جای خود مانده است.

وقتی اسم یک خواننده یا ترانه سرا برای اولین بار در بالای نمودار برترین ها قرار می گیرد، او دست از ضبط کردن آثار بیشتر برنمی دارد. او شروع به کار روی اثر موفق بعدی می کند که قرار است در بالای نمودار قرار بگیرد. وقتی یک ورزشکار المپیک مدال طلا می گیرد، با خودش فکر نمی کند که عالی شد! دیگر کار من به پایان رسید. او به آموزش خود ادامه می دهد و برای شکست رکورد جهانی بعدی تلاش می کند. وقتی TSheets روی ماه فرود آمد، من بلافاصله با خود فکر کردم که عالی است. حالا، چطور باید به ستاره ها برسیم؟

مطلب مرتبط: راهنما و اصول موفقیت در آزادکاری

۲- دیگر قصد دارید خود را بازنشسته کنید؟

معلوم است که نه. من با بهترین تیم و افراد کار می کنم و از کار کردن در کنار آنها لذت می برم. ما تازه، کار را با ۸۰۰۰ همکار جدید شروع کرده ایم؛ همکارانی که در کار کردن شان، اشتیاقی مانند ما به مشتریان، نوآوری و فرهنگ کار دارند. چرا باید دست از کار بکشم؟ من همیشه تصور می کردم که نمی توان افراد بااستعداد را به میزان کافی در اطراف خود داشت اما به تازگی هزاران نفر از آنها را در اختیار دارم.

3- چرا تصمیم گرفتید در حوزه فروش فعالیت کنید؟

پاسخ ساده است: به این طریق همه می برند؛ کارکنان، شرکای حسابداری، اعضای انجمن ترژر ولی، شرکت Intuit، سهامداران شرکت TSheets. وقتی فرصتی در اختیار شما قرار می گیرد که در موضع تصمیم گیری برای موفقیت افراد بسیاری باشید، مسلما این فرصت ارزش در نظر گرفتن را دارد. علاوه بر این، همیشه نگرانی هایی در مورد ندانستن نحوه کار کردن با یک شریک جدید پیش می آید.

تیم های Intuit و TSheets در هر سطحی در سازمان با هم کار کرده اند؛ ما در طول شش سال اخیر، مشارکت بین خود را مستحکم کرده ایم. من از ابتدای مشارکت شرکت هایمان با برد اسمیت، مدیرعامل شرکت Intuit کار کرده ام. او یک دوست خوب و مربی محترم است؛ در واقع من برای همکاری با او در دستیابی به هدفمان، بیش از هر کس دیگری مشتاق بودم. البته حضور او، تنها دلیل من نیست.

مطلب مرتبط: برنامه ریزی به سبک افراد موفق

همانطور که گفتم، ما ۸۰۰۰ نفر از آنها را در اختیار داریم. ما شرکت Intuit را به دلیل در اختیار داشتن افراد بااستعدادی که در آن کار می کردند، انتخاب کردیم. تک تک کارکنان این شرکت، بهترین کاری که از دست آنها برمی آید برای پیشرفت شرکت شان انجام می دهند. آنها کارها را شگفت انگیز انجام می دهند و در ارتباط با کمک به مشتریان بسیار دقیق هستند. اگر این حرف ها برایتان آشنا است، باید بگویم که جزو ارزش های اساسی TSheets هستند و هر کارمند شرکت، این ارزش ها را روزانه تکرار می کند.

ارزش های شرکت Intuit نیز به طور مستقیم، هم راستا با ارزش های اساسی TSheets هستند و به همراهی هم، ما در جهت رونق بخشیدن به دنیا همکاری می کنیم. این اصول در تمامی مکالمات بین شرکت های ما در جریان هستند و من از شتاب گیری این نوآوری دو سویه بسیار خوشحال هستم.

میلیون ها کسب وکار کوچک در حال حاضر، در سراسر جهان مشغول استفاده از جدول های زمان بندی کاغذی، صفحات گسترده (نرم افزاری دارای صفحات جدول بندی شده که قابلیت انجام محاسبات ریاضی را دارند) و ساعت های قدیمی و کهنه ای هستند تا زمان را برای دریافت حقوق کارکنان تنظیم کنند. ماموریت ما در کمک به موفقیت صاحبان کسب وکارها از طریق مدیریت ساده و دقیق زمان، دقیقا مانند زمانی که در سال ۲۰۰۶ شرکت را تأسیس کردم، اتفاق افتاد. در واقع ما با داشتن Intuit در کنار خود، قادر به انجام دادن این ماموریت با سرعتی بیش از پیش خواهیم بود.

۴- شما می گویید تا به حال، تنها موفق به پیمودن یک درصد از مسیر خود به سمت هدف تان شده اید. آیا ناامید شده اید؟

از فرود آمدن روی ماه ناامید شده باشم؟ هرگز! اطمینان دارم که شما هم اگر در این موقعیت قرار بگیرید، چندان ناامید نمی شوید. من از پیوستن نیروی کار شرکتمان با شرکتی که سال ها تحسینش می کردم، خوشحال هستم. من بسیار مشتاق هستم که با همکاری هم، هر چه سریع تر شروع به تولید محصولات نوآورانه کنیم و بتوانیم کسب و کارها را در رسیدن به موفقیت یاری کنیم. به ماندن در شهر خودم، ایگل از ایالت آیداهو افتخار می کنم.

ما در حال انتقال سومین و آخرین طبقه در ساختمان هستیم و در ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده، ۱۰۰ کارمند جدید را به شرکت خود اضافه می کنیم. ما در نظر داریم تا انتهای سال ۲۰۲۱ به یک میلیون کسب و کار کمک کنیم تا با استفاده از TSheets، زمان و سرمایه خود را ذخیره کنند. این به معنی به کارگیری ده ها میلیون کارمند در سراسر جهان است که هر دقیقه را به تمامی کار می کنند.

مطلب مرتبط: عاداتی که برای رسیدن به موفقیت در زندگی کاری باید ترک شوند

این آخرین گزارش از مسیر من به سمت هدفمان بود. سؤالاتی مطرح می کنم تا طی پیمودن مسیر خود به خاطر بسپارید:

هدف شما رسیدن به کدام ستاره است؟ سؤال مهمتر این است که اگر نتوانید به آن برسید، آیا روی ماه فرود می آیید؟

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی