چهارشنبه, 04 بهمن 1396 - 15:20

نکاتی برای افزایش درآمد در آزادکاری

ارائه نمونه کار، مدارک، گواهی نامه و تأیید شدن از طرف مشتری های قبلی باعث افزایش اعتبار آزادکارها می شود. چگونه می توان اعتبار و درنتیجه میزان درآمد را از این طریق افزایش داد؟

تصور کنید تصمیم گرفته اید آزادکار یا فریلنسر شوید. احتمالا یک وب سایت یا وبلاگ برای خودتان طراحی کرده اید و نمونه کارهای تان را آنجا گذاشته اید. در تمام شبکه های اجتماعی عضو شده اید و طبق توصیه های دیگران پروفایل لینکدین خود را کامل کرده اید. همچنین گروه های مربوط به آزادکارها را دنبال می کنید و حضور فعالی در آنها دارید. حال این سؤال پیش می آید که بعد از این چه کاری باید انجام داد؟ چگونه می توان درآمد بالایی از این راه کسب کرد؟ آیا تا به حال به تصویر آزادکارهایی که در یک طبیعت زیبا مشغول به کار هستند نگاه کرده اید؟ چگونه می توان به چنین جایگاهی رسید؟ فراموش نکنید که شما یک محصول هستید و باید مانند هر خرده فروش دیگری محصول خود را به فروش برسانید.

در ادامه این مقاله زومیت، به معرفی راه هایی می پردازیم که کمک می کنند درآمد بالایی از طریق آزادکاری کسب کنید.

۱- سخنرانی آسانسوری داشته باشید

سخنرانی آسانسوری نوعی معرفی نامه است که فرد باید بتواند در مدت زمان ۳۰ ثانیه کسب وکارش را توضیح دهد و نظر سرمایه گذار یا مشتری را جلب کند. این معرفی معمولا در حاشیه رویدادها و جلسات انجام می شود و به همین دلیل سخنرانی آسانسوری نام گرفته است. زمانی که در صف ایستاده اید یا در رستورانی مشغول غذا خوردن هستید نمی دانید که چه افرادی در کنارتان قرار دارند. شاید آنها بتوانند مشتری یا سرمایه گذار خوبی برای کسب وکار شما باشند.

بنابراین همیشه یک توضیح ۳۰ ثانیه ای از کاری که انجام می دهید در ذهن تان داشته باشید تا زمانی که از شما پرسیده شد چه کاری انجام می دهید پاسخ آماده داشته باشید. فراموش نکنید که تمام سخنرانی ها باید با گفتن جمله «برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایتم مراجعه کنید» به پایان برسد.

۲- نیازی نیست در تمام گروه ها عضو شوید

اگر در چند گروه مربوط به آزادکاری عضو هستید، همین کافی است و نیازی به حضور در تمام گروه ها نیست. تمام کسانی که در این گروه ها عضو هستند به دنبال کار می گردند، بنابراین شخصی که در تمام آنها عضو باشد یعنی با کمبود پروژه روبه رو است و این موضوع تصویر خوبی از طرف مقابل ارائه نمی دهد. قبل از عضویت در گروه ها حوضه فعالیت های خود را مشخص کنید. سپس گروه های مرتبط را پیدا کنید و در آنها عضو شوید. بعد از عضویت در گروه های تخصصی فعال باشید و نظرها و پیشنهاد های خود را با دیگران مطرح کنید. کاری کنید که نام تان به عنوان یک فرد آزادکار در حوزه مربوطه شناخته شود.

۳- در کنفرانس های مرتبط شرکت کنید

اگر می خواهید با افراد جدید ملاقات کنید و پروژه های بیشتری بگیرید باید فعال باشید. به عنوان مثال می توانید از میزبان کنفرانس های مرتبط با حوزه کاری خود اجازه بگیرید و جایی را در محل برگزاری به عکاسی اختصاص دهید. از کسانی که در کنفرانس شرکت می کنند عکس بگیرید و سپس از آنها بخواهید آدرس ایمیل شان را در اختیارتان قرار دهند تا عکس ها را به صورت رایگان برای شان ارسال کنید. در این مدت کوتاه می توانید سخنرانی آسانسوری که آماده کرده اید، ارائه کنید و سپس کارت ویزیت خود را به آنها بدهید. گرفتن پروژه های بیشتر به معنای داشتن ارتباطات بیشتر است و حضور در کنفرانس ها یکی از راه های مؤثر برای آشنایی با افراد جدید و ساختن ارتباطات است. اگر فرد درون گرایی هستید و ترجیح می دهید با غریبه ها کار نکنید، این روش برایتان جواب نخواهد داد.

۴- به دنبال تأیید دیگران باشید

اگر مشتری هایی دارید که از خدمات شما راضی هستند، از آنها بخواهید که شما را به دوستان و همکاران خود معرفی کنند. آیا می دانستید اکثر آزادکارهای موفق بخش عمده درآمد خود را از راه معرفی شدن توسط مشتری های قدیمی و بازاریابی دهان به دهان کسب می کنند؟ هر فردی برای برون سپاری پروژه های خود به دنبال اشخاص قابل اعتماد است و پیش از جست وجوی فضای مجازی، از دوستان و اطرافیان خود می خواهد که چنین شخصی را به او معرفی کنند. پس در مرحله اول باید سعی کنید مشتری های خود را راضی نگه دارید. سپس آنها را در شبکه های اجتماعی مانند لینکدین پیدا کنید و از آنها بخواهید که مهارت های تان را تأیید کنند.

۵- گواهی نامه بگیرید

گواهی نامه ها یکی دیگر از مواردی هستند که به توانایی های تان اعتبار می دهند. برخی از این گواهی نامه ها رایگان هستند، اما برخی دیگر به صرف هزینه و حضور در کلاس نیاز دارند. بعد از کسب مدارک مرتبط فراموش نکنید که باید آنها را در پروفایل لینکدین یا سایت شخصی خود معرفی کنید. مطمئنا شخصی که گواهی نامه های بیشتری داشته باشد از نظر مشتری قابل اعتمادتر است. این روزها بسیاری از دوره ها آنلاین برگزار می شوند یا حتی بسیاری از سایت های آموزشی مانند Udemy و Lynda بعد از گذراندن دوره به دانش آموزان گواهی نامه اعطا می کنند. از این فرصت ها استفاده کنید و اعتبار خود را افزایش دهید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی