یکشنبه, 24 دی 1396 - 16:04

سکوی تعاملی حل چالش های استارت آپ ها راه اندازی شد

نخستین سکوی تعاملی بومی برای حل چالش های نوآوری در کسب وکارهای نوپا (استارت آپ) با همکاری دانشگاه تهران راه اندازی شد.

به گزارش مهر، علیرضا یاری مجری طرح جویشگر بومی در این باره گفت: سامانه «نوآوید» به آدرس www.noavid.ir به عنوان اولین سکوی تعاملی بومی است که برای حل چالش های نوآوری در کسب وکارها با همکاری دانشگاه تهران راه اندازی شده و هم اکنون در اولین گام، شش مورد از چالش های نوآوری شرکت های حوزه محتوا و جویشگرهای بومی روی این سامانه قرار گرفته است.

وی افزود: با راه اندازی این سامانه کلیه متخصصان و پژوهشگران دانشگاهی و غیردانشگاهی از سراسر کشور می توانند برای حل نوآوری در کسب و کارهای نوپا با هم به رقابت پرداخته و از پاداش های مالی در نظر گرفته شده برای حل چالش ها بهره مند شوند.

یاری خاطرنشان کرد: در این راستا برای توانمندسازی کسب وکار شرکت های فعال در حوزه محتوا و خدمات بومی در کشور، مرحله نخست فراخوان ثبت نام و شرکت در «رویداد چالش نوآوری در جویشگرهای بومی» شروع شده که این فراخوان در سامانه «نوآوید» انتشار یافته است.

وی گفت: هدف از برگزاری مسابقات چالش نوآوری از یک طرف حمایت غیرمستقیم از شرکت های فعال در این حوزه جهت افزایش نوآوری در خدمات جویشگرها مبتنی بر نیازها و ذائقه جامعه کاربران ایرانی است و از طرف دیگر افزایش نقش و مشارکت مردمی و نیز بهره گیری از دانش و توانمندی های متخصصان در دانشگاه های سراسر کشور برای حل چالش های جویشگرها خواهد بود.

مجری طرح جویشگر بومی افزود: برگزاری این مسابقات مبتنی بر دو رویکرد نوآوری باز و جمع سپاری است. برای این منظور تلاش شده مسائل کلی و مبهم شرکت های فعال در طرح جویشگر بومی به پنج دسته خرده چالش تفکیک شود. این خرده چالش ها عبارتند از: چالش های پژوهشی، ایده پردازی، توسعه محصول، دولتی و استارت آپی.

یاری توضیح داد: هر شرکتی که در حوزه محتوا و خدمات بومی در کشور در حال فعالیت باشد می تواند با ارسال درخواست خود روی سامانه نوآوید و معرفی چالش های نوآوری در محصولات و کسب وکارش از حمایت های لازم برخوردار شود.

وی افزود: برگزاری این مسابقات را رویکرد نوینی برای افزایش مشارکت مردمی در توسعه نوآوری و تجاری سازی در کسب و کارها به ویژه جویشگرهای بومی دانسته و با دعوت از کلیه اساتید و دانشجویان سراسر کشور خواستار افزایش نقش آفرینی هرچه بیشتر مردم در توسعه و گسترش خدمات بومی در کشور شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی