یکشنبه, 24 دی 1396 - 14:48

تعیین مهلت زمانی خلاقیت شما را افزایش نمی دهد

افرادی که کارهای زیادی را در مدت زمانی محدود انجام می دهند، برخلاف آنچه تصور می کنند به مرور پویایی و خلاقیت خود را از دست می دهند.

آیا تا به حال فکر کردن به زمان سررسید تحویل کار، شما را از کار کردن بازداشته است؟ مقالات زیادی در مورد فواید برنامه ریزی و زمان بندی و متعهد ماندن به آن نوشته شده است؛ مخصوصا وقتی تازه کسب وکاری را شروع کرده اید. اما تحقیقات اخیر دانشگاه هاروارد می گوید زمانی که در حال انجام فعالیت های خلاقانه هستید، باید به خودتان فرصتی هم برای تنفس و استراحت بدهید. در غیر این صورت به جای اینکه واقعا نوآوری داشته باشید، وقت تان را صرفا با برنامه های شلوغ هدر می دهید.

پروفسور ترزا آمابیل در پادکست کار و دانش نشریه کسب وکار هاروارد می گوید در طول یک روز پرمشغله، ممکن است آدرنالین خون بالا برود و احساس کاذبی از انرژی خلاق در فرد به وجود آورد. او توضیح می دهد: افرادی که تحت فشار کار زیاد قرار دارند، حس می کنند بسیار مفید و خلاقند، اما واقعیت این است که ایده های خلاقانه آنها، بسیار کمتر از چیزی است که فکر می کنند و کارایی شان هم در حل مسائل، پایین تر است. آنها کارهای زیادی انجام می دهند، ولی لزوما خلاق نیستند.

آمابیل همچنین اظهار می کند افرادی در تحقیقات او بیشترین خلاقیت را از خود بروز دادند که تحت فشار کم یا متوسط کار می کردند. بنابراین اگر می خواهید برای اجرای ایده های تان، برنامه ریزی زمانی داشته باشید، بهتر است به خودتان سخت نگیرید.

کار بی وقفه، شبیه به راه رفتن روی تردمیل است. شما انرژی زیادی صرف می کنید، ولی درواقع به جلو حرکت نمی کنید. ذهن شما راکد است و هیچ گونه پویایی ندارد. به گفته آمابیل، شما حتی سخت تر می توانید معنا و هدفی در کارتان بیابید. پس مدیران چگونه می توانند اطمینان حاصل کنند که کارمندانشان همیشه برای نوآوری وقت دارند؟ پاسخ این سؤال ساده است: با فراهم کردن فضایی که کارمندان آرام، متمرکز و بدون مزاحمت در آن کار کنند.

آمابیل می گوید: اجازه بدهید کارمندان، اهمیت کاری را که انجام می دهند، درک کنند و بفهمند اعمال فردی شان چگونه به رفع نیازهای مشتریان، نیازهای جامعه یا حتی شرکت کمک می کند. سعی کنید برای هر پروژه، به کارمندان وقت کافی بدهید تا بتوانند جست وجو کنند و اطلاعاتی را که می خواهند به دست آورند و تا حدی با این اطلاعات سرگرم شوند. منظور این نیست که کارها هیچ سررسیدی نداشته باشند، بلکه مهلت زمانی بیشتری نسبت به پروژه های معمول در اختیارشان بگذارید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی