جمعه, 22 دی 1396 - 16:54

مراجعه متقاضیان تسهیلات روستایی به سامانه کارا

راه اندازی سامانه کارا، آغاز ثبت نام متقاضیان وام اشتغال روستایی، معرفی رسته شغل های اولویت دار طرح اشتغال فراگیر و روستایی و الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی از مهم ترین خبرهای هفته جاری بود.

به گزارش ایسنا، در هفته ای که گذشت معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزیر کار سامانه کارا را به منظور اجرای دو طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی رونمایی کرد که در اختیار سرمایه گذاران و کارآفرینان قرار گیرد.

به گفته منصوری، متقاضیان راه اندازی کسب وکار اعم از کارآفرینان و سرمایه گذاران خرد و کلان می توانند با مراجعه به سامانه Kara.mcls.gov.ir مراحل ثبت نام و ارائه طرح های اشتغال خود به صورت الکترونیکی را دنبال کنند.

وی افزود: طرح های ثبت شده در کمتر از یک ماه مورد بررسی قرار گرفته و به متقاضیان سه ماه فرصت داده می شود تا مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات را تکمیل کنند.

اعلام رسته های شغلی اولویت دار در استان های مختلف توسط معاونت اشتغال وزارت کار از دیگر خبرهای هفته جاری بود.
بر اساس اعلام معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شیلات، پوشاک، کفش و مصنوعات چرمی، قطعات خودرو، صنایع دستی، فرش دستباف و فناوری اطلاعات، زنبورداری، آجیل و خشکبار، فرآوری محصولات دامی، خدمات فنی و مهندسی کشاورزی، خدمات سلامت و پزشکی و گردشگری از جمله رسته های شغلی اولویت دار در استان های مختلف در چارچوب برنامه اشتغال فراگیر است.

همچنین این معاونت با توجه به اختصاص ۱.۵میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی معادل ۱۲هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی و نیز آغاز ثبت نام متقاضیان وام اشتغال روستایی، فهرست رسته های اولویت دار در برنامه توسعه اشتغال روستایی و عشایری را منتشر کرد که از جمله این رسته ها می توان به فرآوری محصولات معدنی بسته بندی میوه، سبزی، نان، ادویه و خشکبار، مبلمان و مصنوعات چوبی، صنایع دستی و ساخت ماشین آلات و ادوات و مکانیزاسیون کشاورزی در بخش صنعت، زعفران و گیاهان دارویی، پرورش دام سبک، فراوری و کشت سیب زمینی و محصولات گلخانه ای، زنبورداری و فراوری عسل، فراوری خرما و میوه های گرمسیری و محصولات گلخانه ای در بخش کشاورزی و بوم گردی، گردشگری، خدمات ورزشی، فناوری اطلاعات محتوا و خدمات بازرگانی و بازاریابی محصولات کشاورزی و دامی در بخش صنعت اشاره کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی