پنج شنبه, 16 آذر 1396 - 10:30

شکل گیری تشکل «خیران هنرستان یار» / اجرای برنامه جامع توسعه کارآفرینی

مدیرکل دفتر آموزش های کار دانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجرای برنامه جامع توسعه کارآفرینی که از جمله تکالیف سند تحول بنیادین است، گفت نیازمند ورود خیرین به عرصه مهارت آموزی و تأمین تجهیزات هنرستان ها هستیم.

سیدمصطفی آذرکیش در گفت وگو با ایسنا،  با بیان اینکه از همه ظرفیت هایی که کمک می کند تا استانداردهای آموزشی ارتقاء یافته و دسترسی به اولویت های آموزشی با کیفیت بیشتر امکان پذیر شود استفاده می کنیم، اظهار کرد:  در همین راستا برنامه جامع توسعه کارآفرینی را که تکلیف سند تحول بنیادین است در دست اجرا داریم.

وی افزود:  به عنوان نمونه مرکز رشد کارآفرینی در خراسان رضوی را راه اندازی کردیم و کلیه فعالیت هایش را به مدت یک سال تحت حمایت،  هدایت، پشتیبانی، مشاوره و آموزش برای هنرجویان فعلی و فارغ التحصیلان قرار دادیم.

مدیرکل دفتر آموزش های کاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به روش های مختلف تأمین تجهیزات برای هنرستان ها اظهار کرد: استفاده از منابع دولتی و برون سپاری خدمات از جمله راهکارهای تأمین تجهیزات و اداره هنرستان ها هستند اما در کنار آن نیازمند ورود خیرین به این عرصه هستیم. البته نمونه های خوبی از ورود خیرین به عرصه تأمین تجهیزات هنرستان ها وجود دارد و استان ها با عناوینی از کمک خیران استفاده می کنند؛ به عنوان مثال شکل گیری و فعالیت«خیرین تأمین تجهیزات هنرستانی» در استان خراسان رضوی و «خیرین هنرستان یار» را در استان مازندران شاهدیم.

آذرکیش ادامه داد:  خوشبختانه خیران به تدریج در کنار ساخت مدارس در حال ورود به تجهیز هنرستان ها هستند. اخیراً خیری در رامهرمز سوله ای را ایجاد کرده و بیش از 20 چرخ خیاطی برای استفاده هنرجویان تهیه کرده بود. مواردی از این دست کم نیست و با توجه به اجماعی که در حال شکل گیری است آینده خوب و روشنی برای شاخه کاردانش متصوریم.

وی با بیان اینکه لازمه ایجاد اشتغال پایدار،  عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید ملی توجه به رشته های مهارتی است، اظهار کرد:  آموزش های مهارتی نیاز جامعه امروز است و اگر بخواهیم نرخ اشتغال پایدار را افزایش دهیم باید به این سیاست بیش از پیش توجه کنیم. کمااینکه موفقیت هایی در این زمینه کسب شده و امسال شاهد رشد بیش از 4 درصدی ثبت نام در شاخه کاردانش بودیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی