پنج شنبه, 16 آذر 1396 - 10:10

اپل با پرداخت مالیات ۱۵.۴ میلیارد دلاری به ایرلند موافقت کرد

اپل دیروز بر سر پرداخت ۱۳ میلیون یورو  (۱۵.۴ میلیون دلار) مالیات معوقه خود به ایرلند که پارسال ملزم به پرداخت آن شده بود، با اتحادیه اروپا به توافق رسید. فشار به اپل برای پرداخت مالیات ۱۵.۴ میلیارد دلاری پس از آن اعمال شد که اتحادیه اروپا به مقابله با سیاست فرار مالیاتی و نگهداری نقدینگی در خارج از خاک آمریکا پرداخت.  

به گزارش زومیت، با وجود این که این قانون بیش از یک سال قبل (اوت ۲۰۱۶) تصویب شده بود،  ایرلند از گرفتن پول امتناع می کرد. این کشور با اهداف استراتژیک از مالیات پایین برای ترغیب شرکت های خارجی به سرمایه گذاری در ایرلند استفاده می کند ولی این کار باعث شده بود کمپانی هایی چون اپل به صورت مؤثر از ایرلند به عنوان پناهگاه مالیاتی استفاده کنند و فقط میزان کمی از سود کسب شده در کشور های اروپایی را به عنوان مالیات پرداخت کند.

بر اساس اطلاعات ارائه شده کوپرتینویی ها تنها ۰.۰۰۵ درصد از سود کسب شده در تمام کشور های اروپایی طی سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۴ را به عنوان مالیات پرداخت کرده اند که حاصل استفاده از کمپانی های پوششی برای نگهداری درآمد در خارج از خاک آمریکا است.  در سال های اخیر اپل بارها سیاست های اتحادیه اروپا در مورد پرداخت مالیات را به چالش کشیده است؛  به طوری که تیم کوک،  مدیرعامل اپل  ریشه قوانین و تصمیمات سختگیرانه علیه اپل را مسائل سیاسی می داند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی