دوشنبه, 13 آذر 1396 - 17:41

کلینیک کسب و کار / پرسش و پاسخ درباره تولید انبوه ایده جدید

پرسش: ایده محصول جدیدی را در ذهن دارم و می خواهم با اندک سرمایه ای که جمع آوری کرده ام، آن را به تولید انبوه برسانم. چطور می توانم بدون لو رفتن ایده، نظر مصرف کنندگان را درباره محصول پیش از تولید آن بدانم و وضعیت بازار آن را پیش بینی کنم؟

پاسخ کارشناس: وقتی شما ایده خود را با دیگری درمیان بگذارید، دیگر هیچ تضمینی وجود ندارد که ایده لو نرود، اما در هر صورت با یکسری تمهیدات می توان این احتمال را کم کرد.

نکته اول اینکه یک دایره از افراد خانواده، فامیل و دوست را که نسبت به آنها اعتماد نسبی دارید به یک رستوران یا تالار دعوت کنید و درباره محصول خود برایشان صحبت کنید، از نظرات آنها یادداشت بردارید و اگر  نظرات افراد را ضبط کنید بسیار بهتر خواهد بود. حساسیت موضوع را برای آنها تشریح و صمیمانه درخواست کنید که راجع به محصول شما جای دیگری صحبت نکنند.

نکته دوم اینکه فقط نکات اصلی را بیان کنید. جزییات محصول را که برای تولید آن مهم هستند اما ربطی به مصرف کننده ندارند، به هیچ عنوان بیان نکنید. هرگز به جزییات کسب وکار این محصول نپردازید.

نکته سوم اینکه زمانی این نظرسنجی را انجام دهید که مطمئن باشید فاصله زیادی بین تحقیقات شما و تولید محصول وجود ندارد. اگر آمادگی لازم را ندارید که کار را شروع کنید دلیلی هم ندارد که درباره ایده تان با کسی صحبت کنید. وقتی مطمئن هستید که اگر نظر مردم مثبت بود، کار را حتما شروع می کنید و در حداقل زمان ممکن نیز تولید آغاز خواهد شد، نظرسنجی را انجام دهید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی