سه شنبه, 14 آذر 1396 - 10:00

رویداد استارت آپی «توان تک» برگزار می شود

رویداد استارت آپی «توان تک» با هدف فرهنگ سازی اشتغال توان یابان، شناخت توانایی و ایجاد زمینه های ارتباط موثر استارت آپ ها با معلولان در حوزه فناوری اطلاعات، برگزار می شود. ۱۱درصد از جمعیت کشورمان را افراد دارای معلولیت تشکیل می دهند و از آنجایی که فناوری اطلاعات در سال های اخیر با نفوذ در تمام جوانب زندگی بشری، هم نوآوری های بی شماری در ارائه خدمات بهتر به جامعه فراهم و هم فرصت های شغلی فراوانی خلق کرده است، می تواند فرصتی در اشتغال توان یابان و شکوفایی توانایی های آنان باشد.

بر این اساس همزمان با روز جهانی معلولان، رویداد استارت آپی توان  تک (Tavan Tech)  از ۲۱ تا ۲۴ آذرماه جاری با هدف معرفی توان یابان موفق و شاغل در شرکت های استارت آپی و کسب و کارهای نوپا برگزار می شود. هم افزایی و مشارکت استارت آپ های فعال در حوزه معلولیت برای گسترش و توسعه این نوع کسب و کار، آشنایی با فضای تجارت الکترونیک و شناخت فرصت های اشتغال پایدار در کسب و کارهای نوپا و نیز شناخت توانایی ها و مهارت های افراد دارای معلولیت، بهبود کیفیت زندگی این شهروندان با استفاده از فناوری اطلاعات و در نهایت رویارویی مدیران شرکت های استارت آپی با توان یابان از جمله اهداف برگزاری این رویداد است.

این جشنواره در بخش هایی مانند نمایشگاه، کارگاه های آموزشی و منطقه ویژه اشتغال و کارآفرینی در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد برگزار می شود و استارت آپ های موفق حوزه فناوری اطلاعات از این رویداد حمایت می کنند. در نمایشگاه مرتبط با این رویداد در راستای فراهم شدن فرصت های شغلی و جذب سرمایه گذاری، استارت آپ ها و کسب وکارهایی که در حال حاضر با توان یابان همکاری دارند یا تمایل به استخدام آنها دارند حضور خواهند داشت و در کنار آنها، استارت آپ هایی که توسط توان یاب ها راه اندازی شده نیز به ارائه خدمات و محصولات خود خواهند پرداخت.

کارگاه های آموزشی مرتبط با این رویداد استارت آپی نیز با هدف افزایش مهارت های توان یابان و توانمندسازی و آشنا کردن آنها با الزامات اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات برگزار می شود. در بخش مسابقه نیز استارت آپ هایی که بنیانگذارشان توان یاب است با استارت آپ هایی که خدماتی برای توان یاب ها ارائه می کنند یا ایده هایی برای ارائه خدمات به توان یاب ها دارند به رقابت خواهند پرداخت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی