سه شنبه, 14 آذر 1396 - 09:50

رونمایی از مدل شتاب دهی کسب و کارحوزه انرژی

چالش نوآوری انرژی های تجدیدپذیر و پاک با انتخاب سه ایده برتر برگزار و از «مدل شتاب دهی کسب و کارهای حوزه انرژی» رونمایی شد.

به گزارش مهر، چالش نوآوری انرژی های تجدیدپذیر و پاک با هدف ایجاد و توسعه کسب و کارهای مسئله محور با حمایت ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری توسط شتاب دهنده «ققنوس» مورد تأیید این ستاد به عنوان شتابدهنده تخصصی در حوزه انرژی برگزار شد.

در طول سه روز برگزاری این رویداد کارگاه های آموزشی با حضور فعالان عرصه حوزه انرژی برگزار شد که در این کارگاه ها شرکت کنندگان بعد از تیم سازی با چالش های این حوزه آشنا شدند.

در پایان رویداد نیز تیم هایی که خروجی مناسبی داشتند مورد حمایت شتابدهنده «ققنوس» در راستای راه اندازی کسب و کار قرار گرفتند.

همچنین در این چالش از «مدل شتاب دهی کسب و کارهای حوزه انرژی» رونمایی شد. در این مدل حمایت ها شرکت هایی که به شتاب دهنده وارد می شوند تشریح شده است. در اختیار قرار دادن فضا، سرمایه اولیه و مشاوره برخی از این حمایت ها است تا استارت آپ های فعال در حوزه انرژی با دریافت این حمایت ها کسب و کار خود را شکل دهند و توسعه فعالیت ها در این حوزه را شاهد باشیم.

تیم «باتری مکانیکی»، تیم «تولید برق از مواد پیزوالکتریک»، تیم «ساختمان های انرژی صفر»، تیم «کفش پیزوالکتریک»، تیم «مهر خورشید»، تیم «نوربان» و تیم «کوهرنگ (سولار شیمی)» به عنوان تیم های ارائه دهنده ایده های نوین در حوزه انرژی تجدیدپذیر در این رویداد شرکت کرده بودند.

در اختتامیه این رویداد سه روزه که با حضور سیروس وطن خواه، دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران و احمد فیروزی، معاونت انرژی های تجدیدپذیر ستاد توسعه فناوری های حوزه انرژی در ساختمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران تجدیدپذیر برگزار شد، سه تیم اول نوآور از بین هفت تیم شرکت کننده معرفی شدند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی