سه شنبه, 14 آذر 1396 - 09:40

یک مقام مسئول وزارت ارتباطات در گفت وگو با ایرنا خبر داد / مشارکت بخش خصوصی ایران با 10 استارت آپ در نمایشگاه بین المللی«باکو تل»

مدیرکل امور بین الملل و مطالعات راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از مشارکت شرکت های نوپای بخش خصوصی کشورمان در نمایشگاه بین المللی «باکو تل» در جمهوری آذربایجان خبر داد و گفت: 10 استارت آپ موفق ایرانی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

حسین ملک روز دوشنبه در حاشیه نشست کارشناسی دومین اجلاس وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو در باکو به ایرنا، گفت: این نمایشگاه فردا همزمان با آغاز به کار اجلاس وزیران افتتاح می شود.

وی افزود: با هماهنگی و حمایت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران 10 استارت آپ موفق کشورمان خدمات، توانمندی و دستاورد های خود را در این نمایشگاه عرضه خواهند کرد که یک حرکت خوبی برای حضور آنها در منطقه قفقاز جنوبی خواهد بود.

ملک در مورد اهداف و محورهای دومین اجلاس وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو اکو، اظهار داشت: سه موضوع عمده، شامل کشاورزی الکترونیک، آموزش الکترونیک و سلامت الکترونیک در این اجلاس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: ایران آمادگی دارد تجارب خود را در زمینه های یادشده در اختیار کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی (اکو) قرار دهد.

به گفته وی، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران ضمن حضور در دومین اجلاس وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو اکو در باکو، دیدارهای دوجانبه ای نیز با برخی وزیران کشوهای عضو انجام خواهد داد.

این اجلاس در دو سطح کارشناسان و وزیران به مدت دو روز طی روزهای  13 و 14 آذرماه  برگزار می شود و هیات های کارشناسی از 10 کشور عضو اکو امروز گردهم آمده اند تا مقدمات نشست فردا را که با حضور وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود فراهم کنند.

نخستین اجلاس وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو اکو در سال 2012 در تهران برگزار شده است. سازمان همکاری اقتصادی - اکو - شامل 10 کشور ایران، جمهوری آذربایجان، ترکیه، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان، ازبکستان و ترکمنستان است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی