شنبه, 04 آذر 1396 - 11:00

میزان حقوقی که صاحبان کسب و کار به خودشان می پردازند

شما به عنوان مالک یک شرکت همیشه می توانید حقوق بالاتری برای خودتان در نظر بگیرید ولی آیا این تصمیم روی کسب وکار شما تأثیر می گذارد؟ به گزارش زومیت، زمانی که کارآفرینان کسب وکار کوچکی راه اندازی می کنند، برای شروع کار اشتیاق زیادی دارند و معمولا حقوق و دستمزد بزرگ ترین انگیزه آنها محسوب نمی شود.

بدیهی است که همه افراد می خواهند از دستمزد منصفانه ای برخوردار باشند، اما چالش های موجود و رضایت از راه اندازی کسب وکاری که دوستش دارند، تمایل آنها به دریافت حقوق هنگفت و فوری را از بین می برد. با این  حال صاحبان کسب وکار باید از آغاز کار مشخص کنند که چه میزان دستمزد، هم به آنها امنیت خاطر می دهد و هم بودجه کافی برای عملیات اجرایی را مختل نمی کند.

شما به عنوان مالک یک کسب وکار، حتما وقت زیادی صرف امور اجرایی می کنید، اما همیشه باید هدف بزرگ تری در ذهن داشته باشید: رشد کسب وکارتان. در نخستین مرحله راه اندازی شرکت، پرداخت همه دستمزدها کار سختی است ولی زمانی که کسب وکار شروع به درآمدزایی کرد، مالک شرکت با سوالات بزرگی مواجه می شود. آیا باید کارمندان جدیدی استخدام کند؟ تجهیزات جدیدی خریداری کند؟ بازاریابی را تست کند؟ روی موجودی انبار سرمایه گذاری کند؟ یک فضای خرده فروشی اجاره کند؟ یا اینکه برای خودش حقوقی در نظر بگیرد؟

سبک و سنگین کردن و متوازن نگه داشتن این خواسته ها، کار آسانی نیست و هیچ قانون مکتوبی نیز در این زمینه وجود ندارد ولی یک سری اصول کلی می تواند به شما کمک کند تصمیم گیری بهتری داشته باشید:

یک حقوق معقول در نظر بگیرید

اگر مالک کسب وکار در خانواده خود با مشکلات و فشارهای مالی مواجه باشد، این امر روی روند کاری او تأثیر می گذارد. بسیار ضروری است که اطمینان داشته باشید می توانید هزینه های ضروری زندگی تان را پوشش دهید. واقع بینانه و هدفمند تصمیم گیری کنید. به یاد داشته باشید که هدف نهایی شما، رشد آتی کسب وکارتان است. شما می توانید موقعیت یا کسب وکارتان را با موقعیت های مشابه در همان منطقه مقایسه کنید. گرچه هیچ فرمول خاصی برای محاسبه حقوق تان وجود ندارد، اما می توانید برای ارزیابی تصمیم تان، از یک سری اصول نظیر صنعتی که در آن فعالیت می کنید، تجربه و مهارت های تان و منطقه جغرافیایی استفاده کنید.

کمی وقت بگذارید و ساختار شرکت تان را تجزیه وتحلیل کنید

ساختار حقوقی کسب وکار کوچک شما روی تعیین میزان حقوق تان تأثیر می گذارد. اغلب کسب وکارهای کوچک به عنوان شرکت های خصوصی، سهامی یا مشارکتی ثبت می شوند. بسته به اینکه چه نوع شرکتی دارید، حقوق شما متفاوت خواهد بود. به یاد داشته باشید که در شرکت های سهامی، شما باید سود سهامداران را هم بپردازید. به علاوه مسئله مالیات شرکت و بیمه کارمندان هم مطرح است. بهتر است برای پیشگیری از مشکلات آتی، از یک مشاور حقوقی کمک بگیرید. مطمئن باشید که هزینه کردن برای مشاوره مالی، مالیاتی یا حقوقی، نوعی سرمایه گذاری است که بازدهی زیادی برای تان خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی