سه شنبه, 30 آبان 1396 - 10:38

چاپگرهای سه بعدی و مدل های جدید کسب و کار

بررسی انقلاب صنعتی چهارم، تاثیر چاپگرهای سه بعدی و انقلاب های جدید فناوری برخی سرفصل های کارگاه آموزشی با عنوان «چاپگرهای سه بعدی و مدل های جدید کسب و کار» است که با حمایت ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی برگزار می شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، چاپگرهای سه بعدی و کارآفرینی مدل های جدید کسب و کار عنوان کارگاه آموزشی است که توسط مدیر و موسس، موسسه علمی فناوری مهندسی زمستک اتریش برگزار می شود.

براساس این گزارش، انقلاب صنعتی چهارم اتفاق افتاده است. بخواهیم یا نه، زندگی، فضای کسب و کار و در نتیجه اقتصاد، دستخوش تغییراتی خواهد شد که آماده نبودن برای آن منجر به ضرر و زیان خواهد شد. می توان منتظر ماند تا روبات ها فرصت های شغلی ما را بگیرند و منجر به موج جدید بیکاری شوند. می توان دست روی دست گذاشت و دید که چگونه فناوری های جدیدی مثل چاپگرهای سه بعدی، بخش هایی از تولید و صنعت را به کساد می کشانند.

اما راهکار بهتر این است که آگاه باشیم، آماده باشیم و از موج جدید استفاده کنیم. بدانیم چه مهارت هایی نیاز است تا به جای غرق شدن، روی موج ها سوار شویم. برای وارد شدن به بازار کار، فقط تحصیلات دانشگاهی کافی نیست. برای موفقیت در فضای کسب و کار، مهارت های جدیدی نیاز است که مستقل از رشته تخصصی دانشگاهی، باید آموخت.

در این راستا با حمایت ستاد توسعه فناوری‎های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی کارگاه آموزشی چاپگرهای سه بعدی و کارآفرینی مدل های جدید کسب و کار 29 آبان ماه در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد. این کارگاه آموزشی به صورت خلاصه اشاره ای می کند به انقلاب جدید فناوری به صورت خاص چاپگرهای سه بعدی، مدل ها و فرصت های جدید کسب و کار، موج جدید کارآفرینی و فضای استارت آپی.

همچنین انقلاب صنعتی چهارم، انقلاب ساخت و تولید- چاپگرهای سه بعدی، مفهوم نوآوری: چگونه نوآورانه فکر کنیم، کارآفرینی: کارآفرین کیست، نوآوری و ارتباط صنعت و دانشگاه و تاثیر چاپگرهای سه بعدی و انقلاب های جدید فناوری بر کسب و کار برخی از سرفصل های این کارگاه آموزشی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی