شنبه, 06 آبان 1396 - 15:43

اگر کارآفرینی پرمشغله هستید، این ورزش ها را فراموش نکنید!

در این مطلب به معرفی و شرح فواید چند ورزش ساده اما تأثیرگذار، خصوصا در بهبود عملکرد افراد پرمشغله، می پردازیم.

همه ما از فواید زیاد ورزش کردن آگاه هستیم. فوایدی مانند کاهش وزن، تنظیم قند، فشار و چربی خون. علاوه بر این ها، ورزش بین اعصاب و مراکز عصبی هماهنگی ایجاد می کند و موجب تقویت اعصاب می شود که این تقویت اعصاب انجام کارهای فکری را آسان تر می کند.

ما در موارد زیادی تصمیم می گیریم به صورت مداوم ورزش کنیم، اما به دلیل کار و مشغله زیاد از آن صرف نظر می کنیم.

نمونه بارز این مورد، توسعه دهندگان و کارآفرینان با حجم کاری زیاد هستند. خیلی از این افراد با افزایش حجم کاری، ورزش را کنار می گذارند، اما نمی دانند که ورزش کردن چقدر به موفقیت شغلی آنها کمک می کند.

در این نوشتار قصد داریم چند ورزش ساده اما تأثیر گذار در این زمینه را معرفی کنیم:

شنا

به گزارش نوپانا، شنا یک ورزش لذت بخش با فواید زیاد است. این ورزش فواید زیادی برای دستگاه های مختلف بدن دارد. برای مثال باعث تنظیم تنفس، تثبیت فشار خون و کاهش ضربان قلب هنگام خواب و فعالیت می شود. شنا باعث آرامش می شود و خستگی جسمانی را که باعث چرت زدن و خواب آلودگی می شود برطرف می کند. همچنین تمام ماهیچه های بدن را به کار می اندازد و تقویت می کند. پس این ورزش برای توسعه دهندگان و کارآفرینان که بیشتر مواقع پشت سیستم یا میز کار خود هستند بسیار مفید است.

دویدن

دویدن به کاهش استرس و خطر ابتلا به افسردگی کمک می کند و باعث احساس موفقیت می شود که برای کارآفرینان بسیار مفید است. همچنین به تناسب اندام و سلامتی  آنها کمک می کند.

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری ورزش بسیار مفرحی است که فواید بسیار زیادی نیز دارد. این ورزش ترشح اندورفین در مغز را افزایش می دهد که باعث کاهش استرس و تقویت روحیه می شود و ذهن را آرام می کند. همچنین یک ورزش مناسب برای تناسب اندام و کاهش وزن است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی