سه شنبه, 30 مرداد 1397 - 10:04

7 منبع تصویرمایه های باکیفیت و رایگان

پیش از این یافتن تصویرمایه های باکیفیت و رایگان بسیار دشوار بود، چرا که گزینه های بسیار کمی در دسترس بود و در بهترین حالت، تصاویری هم که در دسترس بودند، کیفیت پایینی داشتند.

وای که چقدر زمانه تغییر کرده است. امروزه وب سایت های بسیاری وجود دارند که تصویرمایه های رایگانی را فراهم می کنند که حتی انتخاب را دشوار می سازند. در اینجا هفت وب سایت ارائه کننده تصویرمایه های باکیفیت و رایگان مورد علاقه خودم را ارائه کرده ام:

1- Pixabay

این روزها، هرگاه به یک تصویرمایه رایگان نیاز داشته باشم، Pixabay اولین وب سایتی است که از آن بازدید می کنم. این سایت با داشتن 420000 تصویر، تقریباً می تواند تمام نیازهای تان را برطرف کند.

استفاده از هیچ یک از این تصاویر نیازی به اجازه نامه ندارد. شما می توانید به راحتی از تصاویر این وب سایت در فرمت های دیجیتال و چاپی استفاده کنید که این مسئله مشتمل بر مصارف شخصی و تجاری می شود.

2- Unsplash

این وب سایت منبع بسیار خوبی از تصاویر فوق هنری برای وبلاگ و پروژه های دیجیتال تان است. می توانید در قسمت ذخیره وب سایت جست وجو کرده و یا ثبت نام کنید و هر 10روز، 10تصویر جدید را از طریق ایمیل دریافت نمایید.

تمامی تصاویر این وب سایت تحت لیسانس بنیاد CCZero هستند. این بدان معناست که می توانید از تصاویر این وب سایت برای تمامی مصارف شخصی و تجاری استفاده کنید. شما می توانید بدون هیچ گونه پرداختی این تصاویر را دریافت کرده و به اشتراک بگذارید، هرچند که همیشه ادب حکم می کند در شرایطی که اعتبار منقضی است، تخصیص اعتبار صورت بگیرد.

3- StockSnap

هیچ یک از تصاویر موجود در این وب سایت تحت قوانین کپی رایت نبوده و استفاده از آنها به هیچ گونه مجوزی نیاز ندارد. هر هفته صدها تصویر به آن اضافه می شود و می توانید تعداد بازدید و تاریخ بارگذاری آنها را مشاهده کنید. علاوه بر این، کانالی برای تصاویر محبوب وجود دارد که می توانید پرطرفدارترین عکس ها را در آن بیابید.

مطلب مرتبط:عکس کالایی گرانبهاست

تصاویر این وب سایت همچون Unsplash، تحت لیسانس CCZero هستند، که این به معنای استفاده آزادانه از تمام تصاویر است. هدف درازمدت و نهایی این وب سایت، ایجاد اجتماع عکاسانی است که قصد دارند هنر خود را با دنیا به اشتراک بگذارند.

4- Flickr

فلیکر همیشه یکی از بهترین منابع برای دستیابی به تصاویر رایگان بوده است و البته هنوز هم همینطور است. بسیار مهم است که به مجوز CCZero برچسب شده به تصاویر دقت داشته باشید. در فلیکر هشت نوع مجوز مختلف برای استفاده از تصاویر وجود دارد و کارکرد آنها با هم تشابهی ندارد.

تصاویری که در قسمت عکس های آزاد قرار دارند، در دسترس همگان بوده و استفاده از آنها نیازمند به هیچ گونه پرداختی نیست. آن دسته از کاربران فلیکر که تصاویر خود را در این قسمت قرار داده اند، خودشان اجازه استفاده کردن از آنها را داده اند.

5- Pexels

این وب سایت روزانه 10 تصویر باکیفیت را به کلکسیون تصویرمایه های رایگان خود اضافه می کند که هم اکنون این کلکسیون بیش از 2700 تصویر دارد. با اضافه کردن هفتگی حداقل 70 تصویر، ذخیره عکس پکسل هر ساله به میزان 3600 قطعه تصویر گسترش می یابد.

تیم پکسل تصاویر خود را از سایر وب سایت های منبع تصویرمایه همچون Unsplash گلچین می کنند. تمام تصاویر جدید باکیفیت بوده و تحت لیسانس CCZero هستند و نتیجتا استفاده ای نامحدود دارند.

6- Death to the Stock Photo

این وب سایت با داشتن نامی فراموش نشدنی (مرگ بر تصویرمایه)، یکی از محبوب ترین منابع تصاویر رایگان است. این سایت دو گزینه را برای کاربران خود ارائه می کند: یک پلن رایگان که یک بسته از تصاویر جدید را به صورت ماهانه برای تان ایمیل می کند و یک نسخه پرداختی که با پرداخت ماهانه 15 دلار می توانید به تمام منبع ذخیره عکس وب سایت دسترسی پیدا کرده و ماهانه یک بسته پیشنهاد ویژه دریافت کنید.

7- Snapwire Snaps

این وب سایت نیز گزینه دیگری است که تصاویر رایگان را برای تان ایمیل می کند و هر هفته با فرستادن هفت تصویر جدید، منابع مورد نیازتان را تأمین می کند. اگر از کاربران تامبلر هستید، می توانید Snapwire Snaps را در این شبکه اجتماعی دنبال کرده و دیگر هیچ تصویر جدیدی را از دست نخواهید داد.

این وب سایت که کمتر از یک سال پیش راه اندازی شده است، مسلما بهترین گزینه ممکن نیست، اما قطعاً یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید آن را پس ذهن تان داشته باشید. در این وب سایت تصاویر خلاقانه بسیاری وجود دارند که هرگونه استفاده از آنها مجاز است و تحت لیسانس CCZero هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی