یکشنبه, 22 بهمن 1396 - 17:20

نبرد تبلیغاتی آئودی و بی ام و به بیلبوردهای شهری رسید

برندهای خودروساز بی ام و و آئودی، نبرد جالبی روی بیلبوردهای تبلیغاتی خیابانی در تونس آغاز کرده اند. این نوع از رقابت میان برندهای آلمانی، سابقه ای طولانی دارد.

بیش از ۱۰ سال پیش بود که نبرد بیلبوردهای تبلیغاتی بین بی ام و و آئودی شکل گرفت. حالا به نظر می رسد که تیم های تبلیغاتی این دو برند مشهور آلمانی، قسمت جدیدی از این نبرد سریالی را تدارک دیده اند.

به گزارش زومیت، دقیقا در نزدیکی نمایندگی رسمی محصولات گروه خودروسازی فولکس واگن در یکی از شهرهای تونس که خودروهای برندهای مختلفی مانند اشکودا، پورشه، سئات، فولکس واگن و آئودی را عرضه می کند، تیم تبلیغاتی بی ام و یک بیلبورد بزرگ با نوشته «هیچوقت برای تغییر دیر نیست» نصب کرده است. این بیلبورد معنی دار توسط نمایندگی رسمی محصولات بی ام و و مینی در تونس سفارش داده شده است. 

اما این اقدام تیم تبلیغاتی بی ام و به سرعت توسط آئودی پاسخ داده شد. در فاصله کمی از این بیلبورد، تابلوی تبلیغاتی بزرگ آئودی با تیتر LOOOOL (ترکیب خلاقانه نشان آئودی با اصطلاح عامیانه LOL به معنی خنده زیاد) با نوشته زیر همراه شده است:

مطلب مرتبط: 10 گام یک تبلیغ تلویزیونی جذاب

برندی را که پیروز است، تغییر نمی دهیم.

هنوز عکس العمل تیم تبلیغاتی بی ام و به این تابلوی آئودی دیده نشده است، فقط امیدواریم که این رقابت سالم و البته جذاب ادامه داشته باشد. اگر بخواهیم تابلوهای تبلیغاتی این دو شرکت را کنار بگذاریم و به آمار فروش بپردازیم، به افزایش ۴.۲درصدی فروش محصولات بی ام و (فقط خودروهای دارای نشان بی ام و) با تیراژ ۲میلیون و ۸۸هزار و ۲۸۳ دستگاه در سال گذشته می رسیم. ضمن اینکه آئودی در سال گذشته با افزایش ۰. ۶ درصدی فروش، یک میلیون ۸۷۸ هزار و ۱۰۰ دستگاه خودرو فروخته است.

برنده اصلی رقابت بین برندهای لوکس آلمانی در سال گذشته، با افزایش فروش ۹.۹ درصدی و دستیابی به رقم ۲میلیون و ۲۸۹هزار و ۳۴۴ دستگاه، مرسدس بنز بود. البته اخیرا مقامات بی ام و اعلام کرده اند که قصد دارند تا سال ۲۰۲۰، با افزایش فروش محصولات، تاج پادشاهی پرفروش ترین برند لوکس آلمانی را از مرسدس بنز بگیرند.

هارالد کروگر، مدیرعامل بی ام و، می گوید: در سال ۲۰۲۰، برند ما دوباره از لحاظ میزان فروش رتبه نخست را خواهد داشت.

مطلب مرتبط: 10 راه تبلیغ محصول که همچنان مؤثرند

نزدیک به ۱۰ سال قبل، عنوان پرفروش ترین برند لوکس جهان در اختیار بی ام و بود. در سال های گذشته، مرسدس بنز به لطف تقاضای بالا برای خودروهای کلاس شاسی بلند و هاچ بک کلاس A که بیش از سری 1 بی ام و فروش داشته، جایگاه اول را از بی ام و گرفته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی