شنبه, 25 آذر 1396 - 14:59

روزی که زمین سخن گفت

استفاده نادرست از آب در هندوراس، در مناطق تحت کنترل باندهای خلافکار، بی سابقه بود. Aguas de Choloma می دانست که نمی تواند شیوه زندگی مردمی را که در مناطق تحت کنترل شیطان، به سر می برند عوض کنند، زیرا آنها به قوانین، دولت و شرکت های آب توجه نمی کردند. پس برند باید از طریق روشی غیر معمول و متفاوت آنها را به شنیدن مجاب می کرد.

استراتژی

تغییر امکان پذیر است، اما قبل از آن نیاز به شنیدن است. تنها چیزی که خلافکاران از آن می ترسند یا ممکن است به آن گوش دهند، قدرت طبیعت است. توجه نداشتن آنها به دولت یا شرکت های آب باعث شده بود آژانس UM نتواند از طریق رسانه های رایج به آنها دسترسی پیدا کند، پس کره زمین باید با آنها سخن بگوید.

اجرا

آژانس با کمی تغییر و نصب ابزارهایی در لوله های شرکت، پیام های صوتی را ارسال کرد. برای این کار یک آمپلی فایر را در ابتدای لوله مورد استفاده قرار داد. یک شیر ایمنی آب برای مواقع کمبود آب تعبیه شد و زمانی که مردم برای بردن آب مراجعه می کردند، به جای آب، صدایی را از شیر می شنیدند که می گفت: «توجه کنید، من زمین هستم و منابع آب من در حال اتمام است. هوشمندانه استفاده کنید، حالا شیر آب را ببندید!

نتیجه

- انتقال پیام از طریق خود مردم

- کاهش مصرف روزانه از ۴۹۰ لیتر به ۱۵۰ لیتر

- تقاضای شرکت های دیگر برای انجام این فعالیت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی