چهارشنبه, 29 آذر 1396 - 08:14

قرارداد جدید بانک توسعه صادرات و صندوق توسعه ملی / تسهیلات با نرخ سود تلفیقی اعطا می شود

بانک توسعه صادرات به منظور تأمین سرمایه در گردش صادرات برای بخش صنعت و معدن ویژه مناطق برخوردار، از محل منابع صندوق توسعه ملی و منابع بانک با نرخ سود تلفیقی تسهیلات پرداخت می کند.

به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات، در ادامه انعقاد قراردادهای مختلف سپرده گذاری ریالی و ارزی با صندوق توسعه ملی، این بانک به اعطای تسهیلات با نرخ سود تلفیقی 14.5 درصد (منابع بانک 18 درصد و صندوق توسعه ملی 11درصد) اقدام کرده است.

بر اساس این گزارش، در این قرارداد سقف اعطای تسهیلات سرمایه در گردش برای اشخاص حقوقی 400میلیارد ریال و برای اشخاص حقیقی 50میلیارد ریال است.

همچنین اعطای تسهیلات به اشخاص حقوقی مجاز، مشروط به آن است که نسبت حقوق صاحبان سهام به مجموع دارایی های شرکت (نسبت مالکانه) در زمان تسلیم درخواست به بانک و در هرمقطع زمانی از 20درصد کمتر نباشد. 

اشخاص مجاز برای بهره مندی از تسهیلات یاد شده شامل اشخاص حقیقی، اشخاص حقوقی خصوصی و تعاونی و بنگاه های اقتصادی وابسته به موسسات عمومی غیردولتی هستند. موسسات و شرکت هایی که اکثریت مطلق سهام آنها متعلق به موسسات عمومی و عام المنفعه نظیر موقوفات، صندوق های بیمه ای و بازنشستگی و موسسات خیریه عمومی است در حکم موسسات و شرکت های متعلق به نهادهای عمومی غیردولتی هستند.

همچنین پرداخت تسهیلات به موسسات و شرکت هایی مجاز است که حداقل 80درصد سهام یا سهم الشرکه آنها مستقیم یا با واسطه اشخاص حقوقی متعلق به اشخاص حقیقی باشد. از سوی دیگر، پرداخت تسهیلات به اشخاص حقوقی و بنگاه های اقتصادی که صرف نظر از نوع مالکیت، بیش از 20درصد اعضای هیأت مدیره آنها توسط مقامات دولتی تعیین می شوند، انجام نمی پذیرد. موسسات و شرکت هایی که به صورت مشترک با سرمایه گذاران خارجی فعالیت می کنند، مشمول دریافت این تسهیلات خواهند بود.

گفتنی است این بانک برای تحقق رسالت حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی کشور و اختصاص منابع ارزان قیمت به صادرکنندگان، از سال 1391 اقدام به انعقاد قراردادهای عاملیت و سپرده گذاری ریالی و ارزی با صندوق توسعه ملی اقدام کرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی