سه شنبه, 28 آذر 1396 - 08:04

رئیس مرکز مطالعات و نوآوری بانک انصار به عنوان پژوهشگر برتر بانکی انتخاب شد

هفتمین مراسم بزرگداشت هفته پژوهش وفناوری باحضور رئیس کل بانک مرکزی، مدیران شبکه بانکی، مدیرعامل بانک انصار، رئیس پژوهشکده پولی و بانکی، اساتید و محققان این حوزه روز سه شنبه ۲۱ آذرماه سال جاری در محل بانک مرکزی برگزار و به پژوهشگران برگزیده جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وتبلیغات بانک انصار، در ابتدای این مراسم، علی دیواندری رئیس پژوهشکده پولی و بانکی با ارائه گزارش عملکرد پژوهشکده، به نقش پژوهش در تدوین سیاست های اقتصادی، مالی و پولی و تأثیر آنها بر تصمیم گیری مسئولان اشاره و بیان کرد: نظام بانکی کشور جز از طرق علمی وپژوهشی قابل اداره و اصلاح نیست و با توجه به عدم تعادل کنونی نظام بانکی، پژوهشکده پولی و بانکی می کوشد تا با اتکا به یافته های پژوهشی و کمک مسئولان بانکی، به اصلاح حرکت اقتصادی کشور کمک کند.

در ادامه این مراسم، ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی طی سخنانی، تمرکز بر پژوهش های کاربردی را یک نیاز اساسی نظام بانکی دانست و گفت: باید از ظرفیت های علمی وپژوهشی کشور و صاحب نظران عرصه پولی وبانکی برای اصلاح روندهای کنونی حداکثر استفاده را کرد. 

وی در ادامه اختصاص بودجه نیم درصدی از تولید ناخالص ملی به امر پژوهش را بسیار ناکافی دانست و تصریح کرد: باید بودجه تحقیق و پژوهش کشور را تا سال ۱۴۰۴ به 4درصد تولید ناخالص ملی رساند تا این مطالبه ملی مورد تأکید مقام معظم رهبری را محقق کرد.

سیف پس از آن، بانک مرکزی را متعهد به استفاده از یافته های پژوهشی دانست و گفت: پژوهش های معتبر وکاربردی در تعیین رویکردهای بانک مرکزی نقش تعیین کننده ای دارند و ما از آنها به نفع ارتقای بهره وری نظام بانکی و سازوکارهای تنظیم نظام ارزی، مدیریت سود بانکی، تک رقمی کردن و پایدارسازی تورم، تأمین مالی مقرون به صرفه و غیرتورمی پولی و ارتقای بانکداری اسلامی استفاده می کنیم.

در پایان این مراسم از پژوهشگران برتر حوزه پولی و بانکی با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد و جلیل صفری رئیس مرکز مطالعات و نوآوری بانک انصار به عنوان پژوهشگر برتر شبکه بانکی، جایزه خود را از رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران دریافت کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی