شنبه, 25 آذر 1396 - 14:01

تمامی ذی نفعان باید از منافع بانک بهره مند شوند

معاون اعتبارات و بین الملل بانک مهر اقتصاد در نشست کارگاهی و تخصصی تسهیلات بر منتفع شدن تمامی ذی نفعان بانک تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان کرمان، ایرج نیک اختر – معاون اعتبارات و بین الملل بانک - در این نشست با اشاره به سیاست های جدید در راستای ارتقاء سود آوری گفت: استراتژی اخذ شده بانک تا پایان سال بر این مبناست تا با رشد چشمگیر در چهار محور اصلی توسط چهار معاونت و همکاری سایر بخش ها در پایان سال رشد چشمگیری در سودآوری داشته باشیم.

وی گفت: بنگاه های اقتصادی بزرگ دنیا تا زمانی می توانند به حرکت، تولید و فروش بیشتر ادامه دهند که ارزش تمام شده کالا یا محصولشان نه تنها هزینه مواد اولیه بلکه سایر هزینه ها را نیز پوشش داده و اصطلاحاٌ به سود آوری رسیده باشند.

نیک اختر با اشاره به اینکه مجموعه های بانکی نیز از این مهم مستثنی نیستند ادامه داد: سودآوری در سیستم بانکی انحصاراٌ به درآمد های ناشی از پرداخت تسهیلات تلقی نمی شود، بلکه یک بانک می تواند با ارائه خدمات نوین الکترونیکی یا سایر مبادلات پولی و مالی نسبت به ارتقاء سود خود اهتمام ورزد.

معاون اعتبارات و بین الملل بانک اظهار داشت: مبنای سوددهی در بانک مهر اقتصاد بر پایه سودآوری یکطرفه بانک نیست چرا که ما معتقدیم در این مجموعه ارزشی هم مشتری باید سود ببرد، هم سپرده گذار و هم بانک؛ چرا که اگر غیر این باشد رضایت خداوند متعال را در پی نداشته و این سوددهی اصولی و ماندگار نخواهد بود.

نیک اختر گفت: ارتقاء سود آوری در حوزه مصارف با بهره مندی از سبد خدمات بانک از جمله: طرح شمیم مهر، طرح ثمین، طرح سرو مهر و سایر طرح هایی که بر مبنای نیاز مشتری تعریف و اجرا شده است کار خیلی سختی نیست چرا که با همدلی، پشتکار و ارائه طرح ها به مشتریان می توان در نیل به اهداف و سیاست ها سهیم باشیم.

وی تسلط بر دستور العمل ها را از اولیت های کاری همه کارکنان دانست و گفت: اینکه فقط مسئول اعتبارات و رئیس شعبه از دستور العمل های اعتبارات اطلاع داشته باشند کافی نیست چرا که ما همه عضو یک مجموعه ایم، کار و هدف یکسان داریم و باید برای پیشبرد سازمان نسبت به آموختن تمام علوم و دستور العمل ها کوشا باشیم تا به هدف مورد نظر برسیم.

معاون اعتبارات و بین الملل بانک در ادامه خاطر نشان کرد: اولویت های بانک تا پایان سال جاری وصول مطالبات معوق، پرداخت تسهیلات، جذب منابع، فروش اموال تملیکی، توسعه خدمات الکترونیک و افزایش درآمد های عملیاتی است که همه کارکنان باید برای این هدف متعالی برنامه ریزی و اقدام شایسته انجام دهند.

وی در انتها به وضعیت مصارف استان اشاره کرد و بیان داشت: روند پرداخت مصارف در استان کرمان هدفمند با برنامه و اصولی ارزیابی می شود و امید آن می رود تا با شناسایی مراکز مورد نظر و همراهی دفتر مرکزی، استان کرمان در زمره سودآورترین استانها در حوزه مصارف باقی بماند.

در ادامه این جلسه علی جعفری –رئیس اداره امور شعب استان کرمان- ضمن بیان گزارش کوتاهی در حوزه مصارف استان پرداخت و گفت: با الهام از خداوند منان و در ادامه با حمایت و همکاری مسئولین محترم دفتر مرکزی و البته با تلاش و پشتکار همکاران کارنامه قابل قبول و در خور تحسینی برای سال 96 ارائه دهیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی