شنبه, 22 ارديبهشت 1397 - 16:31

سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد / پرتأخیرترین ایرلاین ایرانی را بشناسید

فرصت امروز: سازمان هواپیمایی کشوری آمار مربوط به تأخیر پروازهای خروجی فرودگاه مهرآباد در فروردین ماه را منتشر کرد که براساس آن هواپیمایی هما با داشتن تأخیر در ۵۷درصد پروازهای خود و همچنین سهم ۲۱درصدی از کل پروازهای تأخیردار، در رتبه نخست قرار گرفته است.

در واقع، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) علاوه بر آنکه بیشترین تعداد پرواز میان ایرلاین ها در ماه گذشته را در اختیار داشت، بیشترین میزان تأخیرها را نیز از آن خود کرد. این شرکت در ماه فروردین ۹۷ از مجموع ۸۱۰ سورتی پرواز انجام شده، ۴۷۰ پرواز (۵۷درصد) را با تأخیر و ۳۵۷ پرواز (۴۳درصد) را به موقع عملیاتی کرد. این شرکت با در اختیار داشتن سهم ۲۱درصدی از کل تأخیرهای پروازهای انجام شده در ماه گذشته، باز هم در صدر دارندگان تأخیرهای پروازی است.

به گزارش سازمان هواپیمایی کشوری، پس از این شرکت، دو شرکت هواپیمایی آسمان و تابان با داشتن ۴۹درصد تأخیر در مجموع پروازهای خود، مشترکا در رتبه دوم قرار گرفته اند با این تفاوت که آسمان در ۸۱۰ پرواز انجام شده این میزان تأخیر داشته و تابان تنها ۳۴۲ سورتی پرواز در ماه گذشته داشته است که نزدیک به نیمی از آنها با تأخیر همراه بوده است.

هواپیمایی آسمان از ۸۱۰ پرواز، ۳۹۵ سورتی پرواز را با تأخیر (۴۹درصد) و ۴۱۵ پرواز را به موقع (۵۱درصد) به انجام رسانده است که نشان می دهد این شرکت نسبت به سال گذشته روند رو به رشدی در زمینه کاهش پروازهای تأخیردار خود تجربه می کند. تابان نیز از مجموع ۳۴۲ پرواز انجام شده، مسافران را در ۱۷۴ پرواز (۵۱درصد) به موقع و در ۱۶۸ پرواز (۴۹درصد) با تأخیر به مقصد رسانده است.

رتبه سوم تأخیرهای پروازی در فروردین ماه نیز به شرکت هواپیمایی زاگرس رسید که از مجموع ۵۳۱سورتی پرواز این شرکت در فروردین ماه امسال، ۳۰۴ پرواز (۵۷درصد) در زمان مقرر و ۲۲۷ پرواز (۴۳درصد) با تأخیر انجام شد.

کمترین تأخیرهای پروازی نیز به شرکت هایی که کمترین میزان پرواز در ماه گذشته را انجام داده اند، اختصاص یافته است؛ به عبارت دیگر سه شرکت هواپیمایی ساها، پویا و معراج که به ترتیب میزان تأخیرهای پروازهای آنها ۱۰، ۱۷ و ۲۱درصد بوده، تعداد پروازهای شان نیز به ترتیب ۴۰، ۱۲ و ۷۶ سورتی و در مجموع ۱۲۸ سورتی پرواز بوده است این در حالی است که هواپیمایی سپهران به تنهایی ۱۹۲ سورتی پرواز در ماه گذشته داشته است.

بنابراین از نظر «تعداد» پروازهای به موقع نَه «درصد»، هواپیمایی ماهان با داشتن ۵۳۶ پرواز به موقع از مجموع ۶۸۷ پرواز این شرکت در ماه گذشته بهترین عملکرد را داشته و بیشترین تعداد پروازهای به موقع را به خود اختصاص داده است. آسمان نیز با ۴۱۵ پرواز به موقع در رتبه دوم ایستاده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی