دوشنبه, 20 آذر 1396 - 08:49

ریل گذاری راه آهن همدان - تهران تا پایان آذرماه تکمیل می شود

استاندار همدان گفت که در دیدار با معاونان وزیر راه و شهرسازی توافق شد ریل گذاری خط آهن همدان - تهران تا پایان آذرماه تکمیل و از اوایل دی ماه امسال بهره برداری شود.

محمدناصر نیکبخت روز یکشنبه در نشست بررسی مشکلات و موانع اجرای طرح کاداستر (حدنگاری) و اتخاذ راهکارهای مناسب،  افزود:  11 کیلومتر از مسیر ریل گذاری راه آهن همدان باقی  مانده که سه کیلومتر آن درون شهری است و به  منظور کاهش مشکلات تملک اراضی، این مسیر زیرزمینی ریل گذاری می شود. 

استاندار همدان با بیان اینکه برای اجرای این طرح 2هزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی می شود، افزود:  ریل گذاری مسیر همدان - تهران تا اواخر آذر به پایان می رسد و مردم همدان می توانند برای سفر به پایتخت از قطار استفاده کنند. 

راه آهن همدان - تهران به طول 267 کیلومتر است که در مسیر خود از شهرهای تهران،  رباط کریم،  ساوه،  فامنین و همدان عبور می کند.

به گزارش ایرنا،  احداث این خط ریلی که پس از سال ها وقفه در دولت تدبیر و امید بار دیگر جان گرفت و دنبال شد،  دارای 35 پل به طول یک هزار و 640 متر و به صورت یک خطه با سرعت 160 کیلومتر در ساعت برای مسافربری و 120 کیلومتر در ساعت برای قطاری طراحی شده است و با بهره برداری از آن زمان حدود چهار ساعته سفر از پایتخت به همدان از طریق اتوبوس،  به 2 ساعت کاهش می یابد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی