شنبه, 11 آذر 1396 - 08:04

معاون وزیر راه و شهرسازی / تامین منابع مالی راه آهن گرگان - گنبد - کلاله امسال نهایی می شود

معاون برنامه ریزی وزیر راه و شهرسازی از تعیین تکلیف تامین منابع مالی برای اجرایی شدن طرح ملی راه آهن گرگان - گنبد - کلاله به عنوان بخشی از راه آهن گرگان - مشهد تا پایان سال جاری خبر داد.

امیر امینی در حاشیه بازدید از برخی جاده های مواصلاتی گنبدکاووس به ویژه جاده ترانزیتی موسوم به نفت، به خبرنگاران گفت: یکی از منابع پیش بینی شده برای این امر، افزایش فاینانس خارجی طرح برقی کردن راه آهن گرمسار به اینچه برون از یک میلیارد و 200 میلیون دلار به یک میلیارد و 300 میلیون دلار است.

وی خاطرنشان کرد: درصورت موافقت با افزایش 100میلیون دلاری فاینانس خارجی برقی کردن راه آهن گرمسار به اینچه برون توسط شرکت روسی، عملیات اجرایی راه آهن گرگان - گنبد - کلاله اجرایی می شود.

وی افزود: درصورت عدم موافقت با افزایش فاینانس که دستور و پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی نیز است، از دیگر منابع فاینانس برای اجرایی کردن راه آهن گرگان - گنبد - کلاله استفاده می شود و درنهایت تا پایان امسال وضعیت تامین منابع مالی این پروژه نهایی می شود.

به گزارش ایرنا، امینی به اعتبارات امسال حوزه احداث راه های کشور نیز اشاره کرد و گفت: از مجموع 81هزار میلیارد ریال اعتبارات نقدی و اوراق مشارکت تاکنون 55 هزار میلیارد ریال آن تخصیص و پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: استان گلستان درحوزه راه ها طرح های خوبی دارد که در نظر داریم با اصلاح برخی ردیف های اعتباری تا پایان امسال منابع مالی خوبی به این استان پرداخت کنیم. معاون برنامه ریزی وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: راه آهن، بزرگراه کلاله به آشخانه، کمربندی گرگان، تعریض جاده آق قلا به گنبد و برخی دیگر از جاده های مواصلاتی بین شهری و روستایی از مهم ترین طرح های گلستان است که نیاز به اعتبارات ویژه دارد.

امینی گفت: برای زیرسازی تعریض محور آق قلا به گنبد که 60کیلومتر آن باقی مانده، 140 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که تا پایان امسال 70 میلیارد ریال آن پرداخت و عملیات آسفالت این محور نیز در سال آینده انجام می شود.

امینی به جاده ترانزیتی موسوم به نفت گنبدکاووس نیزکه این شهر را به مرز اینچه برون متصل می کند، اشاره کرد و گفت: برای این محور که نقش مهمی  در حوزه حمل و نقل ترانزیتی دارد و با اجرای آن صرفه جویی خوبی در سوخت می شود، حدود 600 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی افزود: تلاش داریم این جاده با مشارکت 50 درصدی هر یک از وزارتخانه های نفت و راه و شهرسازی اجرا شود. به گزارش ایرنا، در این بازدیدها نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس، فرماندار ویژه و برخی مسئولان این شهرستان و نیز تعدادی از مدیران کل استان گلستان حضور داشتند. شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected].ir

شبکه های اجتماعی