یکشنبه, 03 تیر 1397 - 20:45

تامین ارز برای گروه کالایی یک و دو در اولویت کشور است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس تصمیمی که در دولت گرفته شده گروه کالایی یک و دو در اولویت تامین ارز قرار دارند.

به گزارش ایسنا، محسن صالحی نیا در دیدار با بخشی از صنعتگران و تولیدکنندگان در اردبیل اظهار کرد: با توجه به تحولاتی که در سطح بین المللی رخ داده دولت در تامین ارز حوزه صنعت با برخی محدودیت ها روبه رو شده که قرار است طبق اولویت های تعریف شده سه گروه مهم در بخش صنعت، برای پرداخت ارز مورد توجه قرار گیرند که در این گروه کالایی بحث حمایت از تولید داخلی و توجه به تولید ملی مورد تاکید قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: گروه کالایی یک و دو از هفته آینده با تامین ارز مورد نیاز از طریق سامانه نیما مورد توجه قرار می گیرند که خرید ماشین آلات و تجهیزات واحدهای تولیدی و کارخانجات در گروه یک قرار گرفته اند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت مراحل ثبت سفارش را در کنار تامین ارز از طریق بانک مرکزی یادآور شد و گفت: ما در خرید ماشین آلات از اروپا با محدودیت و کشورهای غیراروپایی بدون محدودیت روبه رو هستیم و با توجه به انباشت تقاضاها در این زمینه تامین ارز برای واحدهای متقاضی با توجه به نیاز کشور به تامین برخی کالاها و مایحتاج ضروری مورد دقت نظر جدی است.

در این دیدار رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل نیز با بیان اینکه بخش عظیمی از صنعتگران ما در تامین ارز موردنیاز مواد اولیه و خرید ماشین الات با محدودیت هایی روبه رو شدند، بیان کرد: با ابلاغ آیین نامه جدید دولت در پرداخت ارز به صنعتگران به نظر می رسد مشکل به وجود آمده به سرعت برطرف خواهد شد.

سیدحامد عاملی دیگر تقاضای صنعتگران را تمدید بازپرداخت تسهیلات پرداختی از محل صندوق ذخیره ارزی و همچنین پرداخت تسهیلات جدید با نرخ سود بسیار پایین اعلام کرد و گفت: ما در حوزه شهرک های صنعتی و راه اندازی شهرک های تخصصی در کشور با مشکل چندانی روبه رو نیستیم.

گنجی، مدیر کارخانه آرتاویل تایر در این جلسه به اشتغال 1400 نفر در این واحد تولیدی اشاره کرد و گفت: برای راه اندازی فاز جدید این کارخانه به ظرفیت 200 تن و اشتغال 400 نفر، نیازمند 100میلیارد تومان تسهیلات هستیم که امیدواریم بانک ملی با سعه صدر در پرداخت این تسهیلات ورود پیدا کند.

عزیززاده، مدیر مجتمع گوشت اردبیل نیز با بیان اینکه این کارخانه در حال حاضر با 12درصد ظرفیت کار می کند، خاطرنشان کرد: ما برای دریافت 10 میلیارد تومان تسهیلات واقعا با گرفتاری و مشکلات متعددی روبه رو شدیم.

وی کشتارگاه صنعتی اردبیل را محل ورود دام زنده از قزاقستان و صدور آن به سایر مناطق کشور توصیف کرد و افزود: اردبیل و اهالی این استان از لحاظ سرانه درآمدی از نصف میانگین کشوری نیز پایین تر است و رفع این چهره فقر نیازمند تولید ثروت و اشتغال در این استان می باشد که ما چشم انتظار تصویب منطقه آزاد برای این استان هستیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل نیز با بیان اینکه در ماه های اخیر در بسیاری از شهرستان های این استان نظیر گرمی استقبال سرمایه گذاران به حدی بوده که زمینی برای واگذاری باقی نمانده است، تصریح کرد: ما با کمترین استعلام بیشترین راهگشایی و تسهیل امور را در حوزه حمایت از سرمایه گذاران انجام می دهیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی