سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397 - 15:31

معاون وزیر صنعت اظهارات تولیدکنندگان را رد کرد / «مشکلی در تأمین ارز نداریم»

باوجود اعلام برخی صنایع و تولیدکنندگان مبنی بر وجود مشکل در تأمین ارز خرید مواد اولیه، معاون وزیر صنعت اعلام کرد «مشکلی درخصوص تخصیص و تأمین ارز وجود ندارد».

به گزارش تسنیم، دولت بعد از تلاطم های ارزی اخیر که در فروردین ماه امسال شدت بیشتری گرفت تصمیم به تک نرخی کردن ارز با قیمت 4200 تومان برای هر دلار گرفته است، هرچند در ابتدا اعلام شد به تمام نیازهای ارزی با دلار 4200تومانی پاسخ داده می شود ولی بعد از تدوین بخشنامه و دستورالعمل های اجرایی مشخص شد محدودیت های جدید دسترسی به دلار برای تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی را سخت تر کرده است.

بسیاری از تولیدکنندگان معتقدند در تأمین مواد اولیه خود بلاتکلیف هستند و هیچ مرجعی هم پاسخگوی آنها نیست همین امر باعث شده تا حجم تولید خود را کاهش داده و منتظر ثبات بازار باشند.

در عین حال معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت این اطمینان را به تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی داد که مشکلی درخصوص تخصیص و تأمین ارز وجود ندارد.

حسن یونس سینکی که روز گذشته به استان قم سفر کرده است، با تأکید بر اینکه دولت امنیت اقتصادی را با مدیریت دقیق ارز تأمین خواهد کرد، ادامه داد: مصداق ها و مشکلات موردی در این حوزه به ما اعلام می شود تا مورد پیگیری قرار گیرد.

وی از تمامی صنعتگران و فعالان اقتصادی خواست در صورت بروز مشکل، مراتب را جهت پیگیری منعکس کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی