دوشنبه, 13 فروردين 1397 - 15:45

3 برنامه صنایع کوچک در راستای حمایت از کالاهای ایرانی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران معتقد است حمایت از کالای ایرانی موجب رشد کلی اقتصاد، افزایش تولید، بهبود وضعیت معیشت و اشتغال جوانان می شود.

صادق نجفی - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت - در گفت وگو با ایسنا، درباره نام گذاری سال ۱۳۹۷ به نام «حمایت از کالای ایرانی»، اظهار کرد: حمایت از کالای ایرانی رشد اقتصادی را در پی خواهد داشت و موجب افزایش تولید داخلی می شود.

وی ادامه داد: با رویکرد حمایت از کالای داخلی اوضاع معیشت مردم بهتر می شود و اشتغال جوانان بهبود می یابد و به طور حتم حرکت در این مسیر بهبود کلی وضعیت اقتصادی کشور را به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران همچنین در مورد برنامه های این سازمان در راستای حمایت از کالای ایرانی در سال ۱۳۹۷، اعلام کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در سال جاری سه برنامه را به منظور حمایت از کالای ایرانی در دستور کار قرار خواهد داد که به ترتیب در بخش صادرات صنایع کوچک، مقوله سخت افزار و نرم افزاری و نیز فرهنگ سازی در میان مردم است.

نجفی با اشاره به اینکه باید از طریق صادرات از توان تولید داخل به منظور ارزآوری به کشورهای هدف استفاده کرد، گفت: کشورهای همسایه به عنوان اصلی ترین کشورهای هدف در این رابطه شناسایی شده اند و با همکاری سازمان ها و نهادهای ذی ربط و در نظر گرفتن مشوق های صادراتی قصد داریم در این راستا گام برداریم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به توسعه مباحث نرم افزاری و سخت افزاری در راستای حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و افزود: مدیریت، آموزش و بهره گیری از تکنولوژی توسط تولیدکنندگان از جمله مباحث اصلی مقوله توسعه نرم افزاری است که باید مورد توجه قرار گیرد. علاوه بر این بخشی از این وظیفه به دولت مربوط می شود تا فضای کسب و کار را مهیا کند و بدین ترتیب سرمایه گذار و کارآفرین بتوانند به راحتی فعالیت های خود را انجام داده و زنجیره تأمین و توزیع کامل شود.

وی ادامه داد: علاوه بر این باید بحث سخت افزاری و زیرساختی چه درون شهرک های صنعتی و چه بیرون از آن حل شود و مشکلات مربوط به آب، برق، گاز، تجهیزات، نوسازی صنایع و لجستیکی برطرف شود و از این طریق هزینه تمام شده کالا کاهش یافته و تولیدکنندگان توان رقابت داشته باشند.

نجفی فرهنگ سازی در میان مردم در راستای ایجاد تعصب نسبت به حمایت از کالای ایرانی را سومین برنامه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی اعلام کرد و گفت: زمانی که چنین مسئله ای توسط مقام معظم رهبری مد نظر قرار می گیرد باید بدانیم که یکی از بزرگ ترین مشکلات ما همین موضوع است و راه حل نجات کشور را باید در حمایت از کالای ایرانی جست وجو کنیم، چرا که بدون تحقیق و بررسی چنین مسئله ای مطرح نشده است.

به گزارش ایسنا، در راستای تقویت تولید داخلی، ایجاد اشتغال و رونق تولید در کشور امسال از سوی مقام معظم رهبری سال «حمایت از کالای ایرانی» نام گذاری شده است. لذا در این راستا مجموعه تولید و صنعت به طور مستقیم تحت تأثیر قرار خواهند گرفت و انتظار است که در راستای تحقق این هدف کارخانه های نیمه تعطیل و صنایعی که با مشکل مواجه هستند، با رونق تولید همراه شوند و با ظرفیت کامل به چرخه تولید برگردند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی