جمعه, 29 دی 1396 - 18:11

سهم ایران از بازار عراق کم نشده است

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: سهم ما از بازار عراق طی سه سال گذشته کاهش نیافته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، مجتبی خسروتاج در نشست کارگره توسعه صادرات غیرنفتی استان کرمانشاه که عصر روز28 دی برگزار شد، اظهار کرد: صادرات ایران به عراق در سال جاری حدود 7درصد رشد داشته و در 9 ماهه امسال به قریب 5میلیارد دلار رسیده است.

وی با بیان اینکه گزارش های آماری نشان می دهد سهم ایران در بازار عراق طی سه سال گذشته کاهش نیافته، افزود: البته از وضعیت موجود راضی نیستیم و باید سهم بیشتری از بازار عراق به دست آوریم. سهم ترکیه از بازار عراق کاهش داشته است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ایجاد یک مرکز تجاری در کشور عراق، گفت: شرکت های ایرانی باید روی بازاریابی در عراق بیشتر کار کنند.

وی با بیان اینکه باید با عراق به سمت تجارت آزاد برویم، گفت: هنوز طرف عراقی این موضوع را به دلایلی نپذیرفته است.

خسروتاج در ادامه با بیان اینکه واحدهای تولیدی باید نگاه تخصصی به حوزه صادرات داشته باشند، گفت: امروزه واحدهایی که در تولید محصول نوآوری دارند در کسب سهم بیشتر از بازارهای صادراتی موفق ترند.

وی افزود: ما هم باید در تولیداتمان نوآوری داشته باشیم تا بازارهایمان را از دست ندهیم که لازمه این کار ارتباط بیشتر واحدهای تولیدی با مراکز علمی و دانشگاهی است.

خسروتاج با تأکید بر تکیه بر ظرفیت ها و پتانسیل های کشور و استان ها، گفت: باید یک برند ملی داشته باشیم و علاوه بر آن استان ها نیز بر اساس ظرفیتی که دارند توسعه خود را به پیش ببرند.

وی به پرداخت تسهیلات به بخش صادرات نیز اشاره کرد و گفت: 4600میلیارد تومان تسهیلات با سود 13.5 تا 14.5 درصد برای این بخش در نظر گرفته شده که توسط سه بانک پرداخت می شود.

وی به رسمی شدن مرز سومار نیز اشاره کرد و گفت: چنانچه طرف عراقی آمادگی داشته باشد ما نیز آمادگی داریم.

خسروتاج همچنین در خصوص همکاری جهت برپایی نمایشگاه استان کرمانشاه در کشور عراق قول همکاری داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی