چهارشنبه, 29 آذر 1396 - 12:13

هدف گذاری 15 میلیون دلاری برای صادرات فرش دستباف زنجان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت بر اساس برنامه ریزی ها امیدواریم صادرات فرش دستباف به 15میلیون دلار تا پایان سال برسد.

به گزارش ایسنا، «ناصر فغفوری» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توسعه صادرات به آموزش نیروی انسانی نیاز دارد و باید نیروی انسانی برای کار صادرات در استان تربیت شود.

این مسئول ادامه داد: در هشت ماهه امسال، میزان صادرات غیرنفتی در استان زنجان ۷۶ میلیون و ۸۱۲ هزار تن به ارزش ۲۸ میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته در سطح کشور 3 درصد از لحاظ ارزش کاهش داشته و باید توجه داشت که صادرات استان زنجان از نوع صادرات غیرنفتی است.

وی افزود: ۸۰ میلون دلار صادرات در استان زنجان مختص واحدهای صنعتی است و 80 درصد سهم صادرات استان را تولید کارخانجات تشکیل می دهند، 11. 5 درصد مواد معدنی،4. 8 کشاورزی، 3 درصد فرش تشکیل می دهد که بخش گردشگری و خدمات فنی مهندسی نیز در صادرات استان سهم دارند.

فغفوری تصریح کرد: صادرات فرش استان زنجان در سال ۹۴ حدود ۱۱ میلیون دلار بود که صادرات فرش استان زنجان در سال گذشته به ۱۲ میلیون دلار رسیده و در هشت ماهه امسال هم صادرات فرش استان زنجان به ۹ میلیون دلار رسیده و براساس هدف گذاری و برنامه ریزی انجام شده احتمال می رود صادرات فرش استان زنجان به ۱۴ تا ۱۵ میلیون دلار نیز برسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان یادآور شد: تبدیل گمرک استان زنجان به گمرک تخصصی فرش باعث شده صادرات فرش دستباف استان از گمرک استان انجام شود که این مهم اتفاق خوبی برای فرش دستباف استان و برند و نام استان است که سبب شناخته شدن این فرش ها با نام استان و بافنده آن می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی