شنبه, 25 آذر 1396 - 10:32

تعادل بین جمعیت و صادرات وجود ندارد

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت توازن و تعادل بین جمعیت و صادرات وجود ندارد.به گزارش ایسنا، حسین سلاح ورزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حدود یک درصد جمعیت دنیا را داریم ولی سهم ما از صادرات با احتساب فروش نفت ۳۴ صدم درصد و بدون احتساب بازار نفت ۲۴ صدم درصد است که توازن و تعادل بین جمعیت و صادرات وجود ندارد.

وی افزود: در دولت یازدهم و دوازدهم قدم های خوبی در راستای بهبود نسبی فضای کسب وکار برداشته  شده، ولی کماکان تا رسیدن به نقطه قابل قبول فاصله  داریم.

او تأکید کرد: اینکه مسئله توسعه صادرات را فقط به گردن دولت بیندازیم خیلی منطقی نیست چرا که این موضوع فرابخشی است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران اضافه کرد: اگر حتی در دولت مسئله صادرات را صرفاً به گردن توسعه تجارت بیندازیم باز هم منطقی نیست و بحثی ملی بوده و مستلزم ایجاد عزم بین همه بخش ها است.

وی یادآور شد: دولت عراق تعرفه واردات لبنیات را از پنج درصد به ۲۵ درصد افزایش داده و این در حالی است که ۷۵ درصد لبنیات ایران به عراق صادر می شود که این امر تهدیدی جدی برای صادرات لبنیات ایران است.

سلاح ورزی خاطرنشان کرد: موضوع صادرات باید به عزم ملی تبدیل شود؛ اگر صادرات بخواهد به عنوان موتور محرک کشور سبب تحرک بخش اقتصادی شود باید تمام بخش های خصوصی و دولتی در این زمینه تلاش کنند.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان با تأکید بر ضرورت افزایش سهم این استان از توسعه ملی، گفت: امیدواریم با توجه به مزیت هایی که در لرستان وجود دارد نسبت به سهمی که در توسعه ملی داریم، دست  پیدا کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی