یکشنبه, 07 دی 1393 - 10:14

همکاری مشترک ایران و ایتالیا در صنعت مبلمان

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان، از همکاری مشترک ایران و ایتالیا در این صنعت خبرداد و گفت: دستیابی صادرات مبلمان به 90میلیارد دلار در سال گذشته، نشانگر توانمندی ارزآوری این صنعت است. به گزارش مهر، حسن احمدیان گفت: صنعت مبلمان ایران در بخش زیرساخت‌ها و پتانسیل‌های فنی و تکنولوژیک تولید، به توان مناسبی برای حضور در بازارهای خارجی دست یافته، اما این پتانسیل بدون توانمندی در اجرای برنامه‌های بازاریابی برای صادرات محصولات صنعت مبلمان کشور به نتیجه قابل قبول منجر نخواهد شد. 

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران افزود: صادرات حدود 40 میلیون دلار مبلمان از کشور طی سال 92 نشانگر این واقعیت است که صنعت مبلمان ایران حرف‌های زیادی برای بازار‌های خارجی دارد، اما این صنعت برای محقق کردن اهداف خود در حوزه صادرات به حمایت دولت از طریق اصلاح سیاست‌گذاری‌ها و اتخاذ تصمیم‌های عملیاتی و هدفمند نیاز مبرم دارد. 

وی تصریح کرد: اشتیاق تولیدکنندگان مبلمان ایتالیا برای همکاری با تولیدکنندگان مبلمان ایران برای تولید مشترک محصول و عملیاتی شدن نمونه‌هایی از آن طی ماه‌های آتی واقعیت غیر‌قابل‌انکاری از پتانسیل‌های صنعت مبلمان کشور به شمار می‌رود. 

به گفته احمدیان، متاسفانه در بدنه دولت توجه، باور و انسجام لازم برای حمایت برنامه‌ریزی‌شده و هدفمند از صنایع سبک کشور که صنعت مبلمان از حیث ایجاد ارزش افزوده، اشتغال و گردش مالی سرآمد آنها است، مشاهده نمی‌شود.  وی اظهار کرد: از آنجا که صنعت مبلمان به‌عنوان سرآمد صنایع سبک دنیا عمدتا از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط با بنیه مالی پایین تشکیل شده، حمایت دولت از آن برای حضور پایدار در بازارهای جهانی، در گرو حمایت از تشکل‌های وابسته به این صنعت است. 

احمدیان با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان اداری از 24 تا 27 دی‌ماه با حضور 90 شرکت صاحب نام تولیدی خبرداد و افزود: در حال حاضر  کاهش هزینه و ریسک برای حضور تولیدکنندگان مبلمان ایران در نمایشگاه‌های تخصصی صنعت مبلمان در کشورهای هدف صادراتی، مهم‌ترین اولویتی است که باید مورد توجه دولتمردان قرارگیرد که این صرفا با اصلاح سیاست‌گذاری‌ها و بدون ایجاد یک ریال هزینه برای دولت قابل تحقق است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی