شنبه, 12 اسفند 1396 - 17:45

یازده سالگی فاینکس به روایت رئیس ستاد برگزاری فاینکس 2018 / جزییات برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه

یازدهمین دوره برگزاری نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه با استقبال خوب فعالان بازار سرمایه، بازار پول و صنعت بیمه کلید خورد و انتظار می رود در این دوره شاهد استقبال بیشتر از نمایشگاه و روند رو به رشد آن خواهیم بود.

به گزارش «فرصت امروز»، یاسر فلاح، رئیس ستاد برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه با بیان این مطلب گفت: این دوره فاینکس از تاریخ 27 تا 30 فروردین سال آینده برگزار می شود. شرکت سهامی نمایشگاه ها 17 هزار مترمربع فضای مفید در اختیار این نمایشگاه قرار داده که تاکنون 15 هزار مترمربع به متقاضیان حضور در نمایشگاه اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: در این رویداد تاکنون 359 شرکت حضور دارند که تا این لحظه شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها با حضور 50 شرکت بیشترین میزان مشارکت در فاینکس 2018 را به خود اختصاص داده اند.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با بیان اینکه عملاً تا پایان اسفندماه، علاقه مندان می توانند از این فرصت برای ثبت نام در بزرگ ترین رویداد مالی خاورمیانه استفاده کنند، درباره امتیازات این دوره از نمایشگاه با فاینکس 2017 گفت: این دوره از نمایشگاه با هدف برقراری شبکه ارتباطات مؤثرتر در سطح B to B بین بخش های مختلف صنعت مالی برگزار می شود و در این راستا برنامه هایی برای نخستین بار در نمایشگاه اجرا می شود.

رئیس ستاد برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس بانک بیمه، دراینباره توضیح داد: در این دوره از نمایشگاه تلاش شده، بخش های سه گانه مالی (بورس، بانک و بیمه) بتوانند فرآیندهای مشترک بین خود را تسهیل کنند و در این راستا اتاق های گفت وگو برای مذاکره فی مابین طراحی شده است.

وی در ادامه افزود: در جهت هم افزایی ارتباطات صنعت پولی – مالی کشور، دوره یازدهم نمایشگاه رویکرد جدیدی را جهت ارتقای تعاملات درون صنعتی (پولی، مالی و بیمه ای) در پیش گرفته است تا بتواند تسهیلگر این فضا های تجاری باشد.

این مقام مسئول به برگزاری عصرانه کاری در روز دوم فاینکس 2018 اشاره کرد و گفت: این گردهمایی با حضور مقامات دولتی و میهمانان بین المللی برای مدیران ارشد مشارکت کننده در نمایشگاه برگزار می شود که لازم است جهت حضور در آن از پیش ثبت نام و رزرو انجام شود.

به گفته یاسر فلاح، در این دوره از نمایشگاه رویکرد شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس به مسئله مهم فرهنگ و هنر شکل تازه ای به خود گرفته است. در این دوره از نمایشگاه بورس، بانک و بیمه موضوعات چالشی و عمومی صنعت پولی- مالی در قالب استندآپ کمدی توسط کمدین ها معروف تلویزیون اجرا می شود بدین ترتیب برای بازدیدکنندگان از نمایشگاه نیز ساعت مفرحی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در ادامه به راه اندازی اپلیکیشن تعاملی نمایشگاه اشاره کرد و گفت: اپلیکیشن نمایشگاه جهت تسهیل در دسترسی بازدیدکنندگان به امکانات و وقایع نمایشگاه و افزایش کیفیت و اثربخشی بازدید از نمایشگاه ساخته شده است. مهم ترین هدف این اپلیکیشن امکان دستیابی بازدیدکنندگان به افراد و مشارکت کنندگان هدف شان است.

و اما در راستای برنامه های توسعه فرهنگ سهامداری، دو رویداد بزرگ در دو مقطع نوجوانی و جوانی برگزار می شود. یاسر فلاح در این رابطه به برگزاری سومین دوره از رویداد فین استارزها اشاره کرد و گفت: فین استارز بزرگ ترین رویداد استارت آپ های مالی ایران، منطقه خاورمیانه و شمال آفریقاست که امسال به عاملیت فرابورس ایران و مشارکت مرکز مالی ایران برگزار می شود.

وی درباره این رویداد توضیح داد: در این رویداد صاحبان استارت آپ ها، شتابدهنده ها، فرشتگان سرمایه گذار، صندوق های سرمایه گذاری جسورانه و فعالان اکوسیستم استارت آپی کشور فرصت خواهند داشت تا در فضایی تعاملی به شبکه سازی، معرفی و فرصت آفرینی بپردازند.

این مقام مسئول در ادامه به برنامه ریزی ستاد برگزاری نمایشگاه برای سنین نوجوانی اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار در راستای فرهنگ سازی در فاینکس 2018 رویدادی تحت عنوان بومی نو- فین تک با هدف فرهنگ سازی بازار سرمایه ویژه دانش آموزان پایه اول متوسطه در قالب مسابقات کسب وکار دانش آموزی همزمان با فاینکس 2018 برگزار می شود.

وی در این باره توضیح داد: بومی نو- فین تک، یک رویداد استارت آپی دانش آموزی است که در این رویداد دو روزه، از فعالیت ها و برنامه های 30 گروه دانش آموزی در صنعت مالی رونمایی و داوری می شود و به دانش آموزان برگزیده در این رقابت هدایایی اهدا می شود.

یاسر فلاح با اشاره به برگزاری برنامه های دانشجویی در این دوره از نمایشگاه گفت: در این دوره میزهای دانشگاهی برای اعلام کارهای پژوهشی و معرفی عنوان پایان نامه های صنعت مالی تدارک دیده شده است، در همین راستا دانشگاه صنعتی شریف، تهران، الزهرا و شهید بهشتی برای برگزاری کارگاه های آموزشی در صنعت پولی – مالی اعلام آمادگی کردند.

رئیس ستاد برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس بانک بیمه، با تأکید بر اینکه این دوره از نمایشگاه همچنان بر مدار رسانه ای بودن حرکت می کند، گفت: ستاد خبری جامعی برای این دوره از نمایشگاه با حضور رسانه های بورسی و مشارکت رسانه های بانکی و بیمه ای آماده شده و پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و پایگاه خبری ایبنا حامیان ویژه رسانه ای فاینکس 2018 هستند اما در صورت اعلام آمادگی سایر رسانه ها از حضور آنان در نمایشگاه استقبال می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی