سه شنبه, 01 اسفند 1396 - 15:38

با مجوز سازمان بورس صورت می گیرد / بزرگ ترین تأمین مالی بخش خصوصی در بازار سرمایه

ایران خودرو بزرگترین تأمین مالی بخش خصوصی در بازار سرمایه را رقم می زند.

به گزارش ایسنا، اوراق مرابحه شرکت ایران خودرو به مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان و با نرخ ۱۸درصد منتشر می شود. عمر این اوراق چهارساله و با بازپرداخت هر سه ماه یک بار است.

ضامن اوراق مذکور بانک ملت است و متعهدین پذیره نویس و بازارگردان شامل شرکت تأمین سرمایه بانک ملت با سهم ۳۵۰ میلیارد تومان با نماد «صخود ۰۰۱۲»، تأمین سرمایه لوتوس پارسیان با سهم ۲۵۰ میلیارد تومان با نماد «صخود ۴۱۲» و تأمین سرمایه امید با سهم ۱۰۰ میلیارد تومان و با نماد «صخود ۱۴۱۲» هستند.

در همین زمینه، معاون مالی گروه صنعتی ایران خودرو گفت: بزرگ ترین چالش های فعلی زنجیره تأمین و خودروسازان از بعد مالی، عدم تطابق روش های بانکی موجود با نیازهای خودروسازان و قطعه سازان، فقدان ابزارهای نوین مالی در بازار سرمایه ایران و نوسانات نرخ ارز و عدم وجود ابزارهای پوشش ریسک ارزی است.

ابوالفضل اسماعیل زاده بیان کرد: طولانی بودن پروسه انتشار ابزارهای مالی فعلی و گران بودن آنها مشکل بزرگ استفاده از این ابزارهاست.

وی ادامه داد: ایران خودرو به منظور تأمین مالی انتشار اوراق مرابحه را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

معاون مالی گروه صنعتی ایران خودرو خاطرنشان کرد: این اوراق به ارزش 7 هزار میلیارد ریال که بزرگ ترین انتشار اوراق در صنعت خودرو به شمار می رود در بازار سرمایه به ثبت خواهد رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی