چهارشنبه, 11 بهمن 1396 - 15:50

معاون بورس اعلام کرد / عبور ارزش بازار بدهی از ۱۰ هزار میلیارد تومان

معاون بورس تهران اعلام کرد ارزش بازار بدهی با عرضه اوراق صکوک اجاره ۳۰۰۰ میلیارد ریالی گل گهر، از ۱۰ هزار میلیارد تومان عبور کرد.

به گزارش «فرصت امروز» به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، روح اله حسینی مقدم در خصوص آخرین آمار اوراق منتشر شده در سال جاری اظهار داشت: اوراق صکوک اجاره گل گهر هفتمین اوراقی است که در سال ۹۶ منتشر شده و در نظر داریم این سهم را افزایش بدهیم.

وی اظهار داشت: اوراق صکوک اجاره گل گهر در دو نماد در بورس منتشر می شود و به طور کلی ۳۲ اوراق تا به امروز در بازار سهام امکان معامله پیدا کرده اند. معاون بورس تهران ادامه داد: ۲۷ نماد در حال حاضر از طریق مسیر بورس تأمین مالی خود را انجام داده اند.

حسینی مقدم درباره تأمین مالی در بازار سرمایه گفت: شرکت ها می توانند با استفاده از ابزارهای مالی اسلامی، مهندسی تأمین مالی خود را در بازار سرمایه انجام دهند. مقدم در ادامه گفت: هنوز بخش قابل توجهی از شرکت ها در بورس با ابزارهای تأمین مالی آشنا نیستند و این ضعف باید برطرف شود چراکه در شرایط فعلی نرخ ها جذابیت بیشتری برای تأمین مالی ایجاد کرده و ناشران می توانند با استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه، مدل تأمین مالی مورد نظر را پیاده سازی کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی