یکشنبه, 11 تیر 1396 - 08:46

اهدا کتاب نفیس قرآن طباخ هروی و لوح تقدیر به استانداری گیلان و دانشگاه گیلان از طرف بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد، در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود و در ادامه طرح اهدای کتب نفیس به دانشگاه ها، مراکز علمی، نهادها، استادان و فرهیختگان، کتاب نفیس قرآن طباخ هروی و لوح تقدیر را به استانداری گیلان و دانشگاه گیلان اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، این بانک طی مراسم جداگانه ای با حضور مسئولان و مدیران این مراکز، به هر یک از این نهادها یک جلد کتاب نفیس قرآن طباخ هروی را به عنوان اثری ارزشمند و ماندگار، به منظور بهره مندی پژوهشگران، اندیشمندان، علاقه مندان و انجام تحقیق و پژوهش های مرتبط اهدا کرد.

این قرآن نفیس به خط عبدالله طباخ هروی، از قرآن های نفیس و کم نظیر گنجینه آستان قدس رضوی است که در سال 1394 با حمایت بانک پاسارگاد چاپ و رونمایی شد. براساس این خبر، دکتر عباداله رستمی، رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان، از اقدامات ارزشمند بانک پاسارگاد در مسیر اعتلای فرهنگ و هنر، قدردانی کرد.

همچنین مهندس اصغریان، معاونت استانداری گیلان با آرزوی موفقیت برای بانک پاسارگاد، تداوم این گونه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی را ارزشمند خواند. گفتنی است «مصحف شریف خراسان»، در قرن نهم هجری قمری، توسط «عبدالله طباخ هروی» کتابت شده  و در آستان قدس رضوی نگهداری می شود.

این مصحف شریف، در قطع رحلی سلطانی، 33*47 سانتی متر مربع، به جهت نوع تذهیب، خوشنویسی و کتابت بی نظیر و از بدایع روزگار است؛ در این کتاب چند نوع هنر با هم آمیخته  شده که زیبایی و ماندگاری آن را چندین برابر کرده است.

این کتاب به همت دکتر سیدمحمدصادق خرازی و با همکاری آستان قدس و حمایت بانک پاسارگاد، به آلمان فرستاده شد و در نهایت با بهترین امکانات از قبیل کاغذ مرغوبی که با مرور زمان از بین نمی رود و جلد چرمی نفیس به چاپ رسید. گفتنی است اهدای این اثر ارزشمند، به برخی از نهادها و مراکز فرهنگی به ویژه دانشکده های علوم و ادبیات انسانی دانشگاه ها ادامه خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی