سه شنبه, 27 آبان 1393 - 09:59

پرونده خام‌فروشی سنگ آهن بسته می شود

معاون وزیر و رییس هیأت عامل ایمیدرو گفت: تا پایان سال 95، همه سنگ آهن تولیدی كشور در داخل مصرف شده و دیگر خام‌فروشی سنگ آهن نخواهیم داشت.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو دكتر مهدی كرباسیان با اعلام این خبر اظهار کرد: در حال حاضر، طرح جامع فولاد تقریبا نهایی شده و براساس آن و با‌توجه به میزان تولید فولاد، طرح‌های فرآوری سنگ‌آهن تعریف و اجرایی شده و درنتیجه، كل سنگ آهن تولید شده واحدهای داخلی، به مصرف كارخانه‌های گندله و كنسانتره خواهد رسید.

رییس هیات عامل ایمیدرو در ادامه با اشاره به اینكه دولت كار اكتشافی وسیعی را در سراسر كشور آغاز كرده است، گفت: با توجه به ریسك بالای عملیاتی اكتشافی، بخش خصوصی در مراحل اولیه اكتشافی استقبال چندانی نمی‌كند و از این رو، ایمیدرو و سازمان زمین‌شناسی تا مرحله حفاری اولیه معادن پیش رفته و با دستیابی به احتمال 50 درصدی وجود ذخایر مناسب مواد معدنی، بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری و مشاركت دعوت خواهد شد.

 

وی ادامه داد: پیش‌بینی ما این است كه با اكتشافات اولیه‌ای كه دولت انجام می‌دهد، در آینده سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری در این مرحله از اكتشاف نیز ورود پیدا خواهند كرد.

به گفته كرباسیان، با اكتشافات آتی و كشف ذخایر جدید، طرح‌های جدید صنایع معدنی نیز وارد مرحله اجرا می‌شوند و بدون تردید، نتایج حاصل از آن (ارزش افزوده بالا، جلوگیری از خروج ارز و اشتغال زایی)، اقتصاد كشور را دچار تحول اساسی خواهد كرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی